Mesto 2012. 03. 05.

Ďalšia úspešná protidrogová akcia v Komárne

Polícia v Komárne v spolupráci s Národnou protidrogovou jednotkou Úradu boja proti organizovanej kriminalite a s maďarskou políciou „našla“ 153 zaistených tabliet prítomnosťou 4-fluoramfetamínu

Policajti Okresného riaditeľstva PZ v Komárne v spolupráci s Národnou protidrogovou jednotkou Úradu boja proti organizovanej kriminalite a s maďarskou políciou kontrolovali vo štvrtok 1.3.2012 dve vozidlá prechádzajúce hraničných priechodom v smere do Maďarska.

Mercedes riadil 25 ročný József, občan Maďarskej republiky. Pri prehliadke vozidla našli policajti na zadnom sedadle obal so sušenou rastlinnou látkou, jeden obal s bielou kryštalickou látkou a 200 ks bledomodrých tabliet, pričom expertízou bolo zistené, že tablety obsahujú 4-fluoramfetamínum, ktorý je v zozname omamných a psychotropných látok.

Vodič bol vyšetrovateľkou obvinený z drogovej trestnej činnosti, za čo mu v prípade dokázania viny hrozí 4 až 10 rokov väzenia.V zastavenom VW Bora zaistili policajti 52 g bielej kryštalickej látky, ktorej účinná látka nepatrí do zoznamu zakázaných omamných a psychotoropných látok.

Na základe získaných informácii vykonali policajti ešte v ten istý deň domovú prehliadku v byte v Komárne, pri ktorej našli zelenú sušenú rastlinnú látku, viacero balíčkov s farebnými tabletami a práškom. Expertíza potvrdila u 153 zaistených tabliet prítomnosť 4-fluoramfetamínu.

24 ročný Attila a 21 ročný Gábor, obaja občania Maďarskej republiky, boli vyšetrovateľom obvinení z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov a prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi, za čo hrozí rovnaká trestná sadzba.

Všetci traja obvinení budú stíhaní vo väzbe.

TEXT: KR PZ Nitra

Vyjadrite svoj názor