Šport 2014. 09. 29.

Ďalšia výhra nad Nitrou!

Uplynulú sobotu komárňanskí volejbalisti privítali na domácej pôde mužstvo z Nitry a po skončení zápasu sme si opäť mohli pripísať plný počet bodov po víťazstve 3:1!

Spartak VKP Komárno – VK Ekonóm SPU Nitra 3:1 (25:19, 21:25, 25:17, 25:23)

115 min, rozhodovali: Sarka a Juráček, 350 divákov.
Spartak VKP Komárno: Hollý 5, Horník 24, Hinduliak 5, A. Patúc 22, Kišš 11, Pělucha 8, libero Ľ. Nemec (Demčák 0, Demeter 0, Százvai 0). Tréner: D. Oravec.
VK Ekonóm SPU Nitra: Porubský 6, Sťahuliak 19, Ludha 10, Marciš 1, Galandák 6, Hoďák 10, libero Hláčik (Mečiar 3, Valent 0, Mészároš 4). Tréner: R. Chudík.

Štatistické porovnanie KN – NR
Útoky: 52-41
Bloky: 11-9
Esá: 12-9
V úvodnom sete sa najprv ujala Nitra vedenia 3:0, no domáci vyrovnali na 10:10 a od tohto momentu sa domáci chytili a vytvorili si dostatočný náskok na to, aby zvládli dôležitý prvý set. V tom druhom hostia opäť zachytili úvod, viedli 5:2 a aj 12:9. Komárno potom vyrovnalo na 16:16, no obrat v sete sa nekonal, pretože Nitrania opäť zlepšili svoj výkon a po trháku na 23:18 si už nenechali ujsť druhý set. V treťom dejstve Komárno využilo nepresnosti súpera na vedenie 5:1 a keď kontrolovali priebeh aj za stavu 20:14, poľahky sa ujali vedenia 2:1 na sety. Štvrtý set bol dramatický. Najprv viedli domáci 5:2, no hostia otočili na 7:5, aby domáci opäť prevzali vedenie na 16:13. Ale rozhodnuté ešte nebolo, pretože bolo ešte aj 23:23, no pevnejšie nervy mali domáci, ktorí sa tešili z víťazstva 3:1.

Daniel Oravec (tréner Komárna): „Vedeli sme, že Nitra už nastúpi aj s Ludhom a bude určite výkonnostne stúpať. Určite ich obraz, ktorý hrali v prvom kole proti Prešovu, nie je ich výkonnostný. Dnes ukázali, že to bude dobré a kvalitné družstvo, ktoré bude trápiť každého súpera z prvej ligovej päťky, ak to môžem takto obrazne povedať, myslím, že v tabuľke budú stúpať. Ja im budem držať palce, nech sa im darí proti všetkým súperom, len proti nám nie. Dnes nás zatlačili kvalitným servisom, my musíme pracovať na príjme podania aj ďalej, aj keď toho času nemáme moc, ale musíme sa vedieť vyrovnať s tým, že súper niečo zmení a musíme sa tomu prispôsobiť najmä proti takému súperovi, akého sme mali dnes.“
Rostislav Chudík (tréner Nitry): „Gratulujem súperovi k víťazstvu, bol favoritom dnešného duelu. Mňa len mrzí, že tu bola šanca bodovať, pretože chlapci podali zodpovedný výkon. Držali sme sa vecí, ktoré v tomto mladom veku ešte lavírujú, ale dnes nám vyšli. Na druhej strane som rozhorčený z nášho záveru štvrtého setu, keďže tu bola šanca bodovať a tie dve ľahké ulievky, ktoré nám padli na konci, sa nemôžu stať ani v druhej lige. Je mi to ľúto, mohli sme mať my tento set v rukách, no bojujeme a pracujeme ďalej. “

Komárňanskí volejbalisti budú v nasledujúcom kole čeliť náročnej ceste do Starej Ľubovne, kde sa v sobotu stretnú so začiatkom o 18.00 hodine s domácim VKM.

v nedeľu našich chlapcov privítame opäť na domácej palubovke, keď opäť so začiatkom o 18.00 hodine privítame VK KDS-Šport Košice. Držme našich chalanom palce a príďte ich povzbudiť!Komárno, do toho!