Šport 2011. 08. 14.

Ďalšie veľké úspechy komárňanských 'dvíhačov' z PCU!

V Jaslovských Bohuniciach sa v Sobotu 30.07.2011 v rámci najväčšieho hudobného Folk a Country festivalu na Slovensku uskutočnil ako jedna zo sprievodných akcií  IV. ročník medzinárodného pohára v mŕtvom ťahu VICTORIA deadlift CUP 2011.

Na tejto pohárovke nemohli chýbať ani siláci z juhu Slovenska z Power clubu Urban Komárno. Štvorica mladých silákov Monika Petrovská, Igor Hano, Alex Markovič a Ján Habardik sa ani medzi 35 pretekármi zo 6 štátov (Slovensko, Maďarsko, Poľsko, Rakúsko, Česká republika, Ukraina) nestratila.

Medzi ženami bojovala 20 ročná Monika Petrovská, ktorá výkonom v prvom pokuse 120 kg (201,71 bodov) vybojovala pekné štvrté miesto. V druhom a treťom pokuse však neúspečne útočila na medailové umiestnenie, a tak neobháhila minuloročné 3. miesto.

Debut na súťažnom pódiu absolvoval iba 17 ročný Igor Hano, ktorý v kategórií dorastencov vybojoval prvé miesto. Výkonom 205 kg (243,95 bodov) si nielen prekonal svoj osobný rekord, ale s náskokom 30 bodov porazil o dosť skúsenejších pretekárov, ktorí sa pravidelne zúčastňujú aj na majstrovstvách sveta a Európy.

22 ročný Alex Markovič potvrdil úlohu favorita medzi juniormi, ktorým so svojím “hendikepom” črevnej chrípky nedal ani najmenšiu šancu na víťazstvo. Kvôli tejto chorobe Alex schudol za necelý týždeň z 82 kg na 74 kg. Výkonom 250 kg (283 bodov) však potvrdil nielen úlohu favorita, ale aj to že právom patrí medzi najlepších trojbojárov krajiny.

Medzi mužmi do 100 kg v silnej konkurencií zvíťazil ďalší člen PCU. Podpredseda klubu Ján Habardik minulý rok síce ukončil aktívnu športovú kariéru a venuje sa trénovaniu mládeže. Na tento pretek však spravil výnimku, za mesiac prípravy sa dôkladne pripravil a potiahol činku s hmotnosťou  247,5 kg. Pri hmotnosti 72 kg získal 287,595 bodov, a tak zvíťazil v kategórií už štvrtý rok po sebe.

Siláci z juhu Slovenska bodovali aj bez rozdielu hmotnosti, veď absolútnym víťazom z pomedzi všetkých zúčastnených sa stal už druhý krát po sebe Ján Habardik pred svojím zverencom Alexom Markovičom. Tretí skončil český reprezentant Viktor Horák.

TEXT: Ján Habardik
FOTO: AWPC Slovakia

Vyjadrite svoj názor