Šport 2015. 11. 27.

Daniel Oravec: Stále sa zohrávame!

Extraligoví volejbalisti zápasom v Trenčíne ukončili prvú polovicu zákadnej časti, v ktorej im patrila skvelá 3. priečka iba bod za vedúcou dvojicou Košice-Nitra. Extraliga pokračuje ďalej, naši chlapci mali tento víkend voľno, preto sme využili čas na zhodnotenie doterajšieho priebehu extraligy s tým najpovolanejším – trénerom DANIELOM ORAVCOM.

Po polovici základnej časti skončili volejbalisti Spartak UJS VKP Komárno na skvelom treťom mieste iba bod za duom z Košíc a Nitry, extraliga však pokračuje ďalej a počas našej prestávky, v ktorom sme mali tento víkend voľno, ostatné družstvá bojovali ďalej. Našich chalanov čaká najbližší extraligový duel túto sobotu v Starej Ľubovni a hneď na druhý deň doma v nedeľu privítame Trenčín. Obhliadnime sa však teraz za skončenou prvou polovicou základnej časti extraligy mužov z pohľadu Komárna. Na otázky nám odpovedal tréner našich volejbalistov Daniel Oravec.

header_team

Tento víkend majú naši chlapci zápasové voľno. Ako ho využijete? Dostanú chlapci oddych od športových povinností?
Chlapi dostali po zápase víkendové voľno, potrebovali si po 6 týždňoch, počas ktorých mali iba 4 nedele voľno, trocha oddýchnuť od volejbalu, navštíviť rodiny a doliečiť si drobné zranenia.
Pred začiatkom súťaže bola najčastejšia otázka verejnosti, čo dokážeme obájiť alebo aspoň atakovať minuloročné historické maximum. S odstupom času a po rozbehu extraligy sa dá o tom povedať niečo viac?
Ako sme predpokladali, v tomto súťažnom ročníku extraligy sú družstvá výkonnostne vyrovnanejšie, čo ukazuje aj tabuľka. Určite sa chceme dostať aj v tomto ročníku čo najvyššie, ale to chce okrem nás, minimálne aj ďalších 5 družstiev, kde minimálne v troch družstvách určite ešte posilnia o nových hráčov.
Ako Ste spokojný s doterajším umiestnením Vášho tímu? Zrejme najviac mrzí prehra vo Svidníku…
Po polovici I. časti sme spokojní s umiestnením, keď sa prvá štvorka trochu odpútala od Myjavy a Prievidze. Taký zápas, ako sme odohrali vo Svidníku už nechceme zažiť, preto myslíme stále dopredu a nevraciame sa k tomu, že keby sme ten zápas vyhrali, tak by sme boli na 1. mieste.
Čakajú nás odvety základnej časti extraligy mužov. S akým umiestnením po základnej časti budete spokojní?
Momentálne postavenie v tabuľke je pekné, ale dôležitejšie je, aby sme po I. časti boli v prvej päťke, kde družstva odohrajú medzi sebou zápasy doma – von. V každom tomto zápase sa bude musieť ísť naplno, takže to bude dobrá príprava na play off.
Budú nás čakať aj kľúčové zápasy s konkrétnymi družstvami, alebo ideme zo zápasu na zápas a kľúčový bude v podstate každý?
V tejto časti extraligy je každý zápas z hľadiska postupu do prvej päťky dôležitý. Nesmieme podceniť ani trochu, aj papierovo slabšie družstvá, aby sa nezopakovala situácia ako vo Svidníku. Stále platí, že sa potrebujem neustále zohrávať, nakoľko oproti minulému roku je v základnej šestke až trojica nových hráčov (Tarabus, Hrušík, Rehák).

Veríme, že sa cieľ našich chlapcov na čele s ich koučom podarí naplniť a po skončení základnej časti budeme môcť v Komárne vidieť zápolenia v hornej polovici extraligy. Dovtedy nás však ešte čaká veľmi veľa práce, dúfame, že sa zúročí! Nevynechajte ani jeden zápas za cestou k prvej päťke po základnej časti a príďte do športovej haly alebo na diaľku povzbuďte našich chalanov! Budú to potrebovať!Komárno, do toho!