Mix 2021. 07. 07.

Danum s.r.o. bojuje proti vodnému kameňu na viacerých úrovniach

Spoločnosť Danum s.r.o. zabezpečuje všetko pre úpravu vody v regióne už takmer tri roky. Po nedávnej zmene generálneho riaditeľa prešla spoločnosť badateľnou transformáciou a expanziou aj na slovenský trh, kde sa už teraz môže popýšiť jedným z najväčších skladov v štáte! Ich hlavným cieľom je poskytnúť obyvateľstvu kvalitnú a hygienicky nezávadnú pitnú vodu, ktorá je kontrolovaná a bezpečná na používanie a konzumáciu. Pre tento účel vykonáva spoločnosť niekoľko vzájomne súvisiacich a komplementárnych aktivít, ktoré sú jedinečné v regióne.

„Cieľom našej spoločnosti je poskytovať komplexné služby všetkým, ktorí majú nejaký problém s vodou. Či už je to problém s vodným kameňom alebo dokonca úpravou vody v studni. Pôsobíme predovšetkým v rámci okruhu Bratislava-Trnava-Nitra-Štúrovo-Komárno a môžem s istotou povedať, že pracujeme s vysokokvalitnými produktami za výhodné ceny,“ uviedol Károly Cseh, konateľ Danum s.r.o., ktorý je tiež spolumajiteľom českej spoločnosti Hydroimpex.

Podľa konateľa, ktorý má za sebou už viac ako 10 rokov skúseností, je najväčším problémom oblasť tvrdej vody. Mnoho ľudí, bohužiaľ, dodnes nevie o jej škodlivých účinkoch. Dnes je možné značne znížiť riziko problémov, ktoré by sa neskôr mohli vyskytnúť. A to pomocou pár jednoduchých zásahov.

„Mnoho ľudí pristupuje k zmäkčovaniu vody z nesprávnej strany a často používajú menej efektívne zariadenia, akými sú lacné magnety alebo dávkovače polyfosfátov. Tieto zásahy ani zďaleka nepredstavujú to správne riešenie v boji proti vodnému kameňu. Zaujímavosťou je, že problém tvrdej vody neberú do úvahy ani vtedy, keď už rad za radom kupujú jednu práčku alebo umývačku za druhou. Pritom práve tvrdá voda je často problémom prečo sa tieto spotrebiče kazia. Aj 1 mm vodného kameňa vyžaduje o 10% vyššiu spotrebu energie, zatiaľ čo vodný kameň sa zachytí na 1 mm len veľmi zriedkavo. Zmäkčovanie vody môže ušetriť veľa času, chemikálií a peňazí a tieto zariadenia zvyčajne zarobia na seba za 3 – 5 rokov. Naše zmäkčovače vody si nevyžadujú špecialistov na zapojenie, nakoľko sú tak vyrobené, že na ich spojazdnenie stačí len návod na použitie,“ dodal Károly Cseh.

Medzi dva hlavné produkty spoločnosti patrí jednotka na úpravu studňovej vody Ecomix a UV lampa Viqua, ktoré ponúkajú moderné riešenie v oblasti úpravy vody. Prvý z nich zjednodušuje zložitú metódu úpravy vody, druhý z nich hrá dôležitú úlohu pri dezinfekcii vody. „S naším produktom Ecomix môžeme poskytnúť neobvyklé, revolučné riešenie pre úpravu vody zo studne. Odstraňovanie železa, mangánu, amoniaku, organických látok a tvrdosti vody je spojené v ekonomickom a priestorovo úspornom zariadení. Náš ďalší populárny produkt, UV lampa Viqua, sa odporúča najmä vtedy, ak bol predtým z vody odstránený chlór. Táto technológia tak zabraňuje množeniu baktérií,“ uviedol konateľ firmy.

A ktoré indikátory hovoria o tom, že by sme čo najskôr mali vyhľadať odbornú pomoc v oblasti starostlivosti o vodu v domácnosti? Nahromadenie vodného kameňa, príliš silný chlórový zápach alebo zmena farby vody po jej odstávke sú jednoznačnými faktormi, ktoré si zaslúžia pozornosť a rady odborníka. Tiež, ak má niekto pochybnosti o pití vody z vodovodu alebo vody zo studne, sa na nás môže hocikedy obrátiť. Robíme rozbor vody po celej krajine, ktorý je oveľa efektívnejší a cenovo dostupnejší ako to je obvyklé. Okrem toho ponúkame priestor aj na osobné poradenstvo,“ dodáva na záver Károly Cseh.

Danum s.r.o. sa zároveň teší na spoluprácu s vodoinštalatérmi a rôznymi spoločnosťami.

Viac informácií Vám poskytnú na svojom Facebooku Danum s.r.o., webovej stránke www.danum.sk, na www.upravnavody.sk, alebo osobne na adrese Bottova 1, 94501 Komárno