Ľudia 2022. 06. 20.

David Horák z Farmy 13: „Komárnu som hanbu neurobil“

Ak sa povie Farma, tak jednoznačne každý vie, o čom je reč. Ale komu a prečo napadne prihlásiť sa do jednej z najznámejších reality show, ktorú sleduje celé Slovensko? Rodák z Komárna, David Horák účinkovanie vo Farme 13 nielen zažil na vlastnej koži, ale dokonca sa zaradil aj do finále! Ako sa mu podaril takýto husársky kúsok a čo robí aktuálne vo voľnom čase? Spýtali sme sa ho!

Život novovzniknutej celebrity môže byť náročný a účinkujúci rôznych reality show sa často stávajú terčom pozornosti pre rôzne médiá a firmy. Svoj predchádzajúci život, ktorý sa ešte neodohrával pred kamerami, vymenia za rušné dni plné aktivít. David Horák má síce plné ruky práce, ale jednoznačne sa nefláka.

Ako prišla myšlienka prihlásiť sa do Farmy?

Myšlienka prihlásiť sa do Farmy prišla celkom nečakane. V tom čase som pracoval na stavbe a vyzeralo to na bežný deň v práci, až kým som sa nedostal do konfliktu s bývalý šéfom. Presne vtedy mi vyhodilo inzerát na kasting do najnovšej série Farmy a viac-menej som sa tam prihlásil zo zábavy.

Ako prebiehalo výberové konanie?

Celkovo boli tri kastingy. Prvý prebiehal online, tam som bol úspešný a následne ma pozvali na osobné stretnutie do Bratislavy. Tam už bol celý produkčný tím a kládli nám isté otázky. Mal som možnosť dať sa do reči aj s ostatnými, ktorí sa prihlásili do Farmy, a boli tam, veru, rôzni ľudia. Herci, olympionička v karate a rôzne iné zaujímavé povolania. Následne mi povedali, že ak sa dostanem do ďalšieho kola, tak mi zavolajú. To som takmer premeškal, pretože neznáme čísla väčšinou nedvíham (smiech). No a na záver som sa dostal medzi 20 ľudí, ktorí sa ocitli priamo na Farme. Úprimne, ani som nedúfal, že sa dostanem medzi účastníkov.

Už počas kastingov ste určite mali aj kamery, nemal si z nich trému?

Väčšinou som sa snažil na ne nesústrediť. Vždy som si povedal, že keď som tam už išiel, tak sa im nevyhnem a nepomôžem si, keď sa ich budem báť. Proste som to akceptoval.

Farma je viac-menej založená na dvoch veciach: farmárčení a intrigách/konfliktoch. Mal si nejaké predchádzajúce skúsenosti s chovom zvierat alebo s prácami na záhrade?

Nikdy predtým som nepracoval ani na záhrade a ani som nemal skúsenosť so zvieratami. Aj kravu som dojil prvýkrát a celkom to dalo zabrať. Mal som rešpekt pred takým veľkým zvieraťom. Zažil som veľa situácií, ktoré boli mimo komfortnej zóny a bola to ťažká škola, ale zároveň veľké dobrodružstvo a nič z toho neľutujem.

Ako si znášal konflikty? Isto sa stalo, že si sa s niekým nepohodol…

Veľa ľudí sa ma už pýtalo, či sme mali nejaký scenár, ale moja odpoveď zakaždým znela, že nie. Nič vopred nebolo napísané a už vonkoncom sme nemali za úlohu generovať hádky alebo nedorozumenia. Všetky nepríjemné rozhovory a situácie vznikali mimovoľne, jednoznačne k tomu dopomohol aj nedostatok jedla.

Ja vôbec nie som konfliktný typ a som práve ten, kto chce pomôcť, keď vidím, že sa ľudia hádajú. Veľakrát som takto pomohol aj farmárom vyriešiť situáciu, aby sa nehádali.

Bola to ťažká škola, ale zároveň veľké dobrodružstvo a nič z toho neľutujem

Čo bolo teda na Farme najťažšie?

Jednoznačne ten nedostatok jedla, nakoľko keď človek vykonáva fyzickú prácu, tak sa potrebuje poriadne najesť. My sme na raňajky dostávali len placky, na obed neochutenú polievku a na večeru tiež placky. Mali sme dostupné len základné potraviny ako cibuľa, cesnak, zemiaky a múka, občas nejaká fazuľa. Nepomáhalo ani to, že sme sa nevedeli poriadne vyspať, zo začiatku sme spávali len na zemi, na obyčajnej karimatke. Ale naozaj najhorší bol pre mňa osobne ten nedostatok jedla.

Čo sa ti na Farme páčilo najviac?

Asi najviac sa mi páčilo finále, ale okrem toho považujem celú Farmu za dobrú skúsenosť. Vybudoval som si nové vzťahy, priateľstvá a celkom sa mi tam páčil aj ten život bez sociálnych sietí.

Vo Farme si sa ocitol vo finále. Čomu alebo komu môžeš vďačiť za takýto úspech?

Myslím si, že mi dopomohla aj taká moja schopnosť, že sa vždy snažím naučiť nové veci od tých, ktorí sú múdrejší odo mňa. Aj v súkromnom živote som sa vždy snažil naučiť niečo od rodiny, priateľov a aj vďaka tomu som sa stal celkom zručným človekom. Som presvedčený, že aj tieto moje pozitívne vlastnosti mi pomohli k úspechu.

Zdroj: TV JOJ

Účastníci reality show akou je napríklad aj Farma sa často dostanú pod svetlá reflektorov a stretávajú sa s väčšou publicitou. Je to tak aj v tvojom prípade? Otvorili sa ti v živote nejaké nové dvierka, možnosti?

Jednoznačne sa v mojom živote otvorili nové možnosti, napríklad aj na spolupráce. Azda najviac som hrdý na spoluprácu s MaxCBD, kde som zároveň aj ambasádorom, nakoľko som športovec a takýto doplnok výživy mi pomáha v regenerácii a dopomáha k lepšiemu spánku. Okrem toho sa mi páči, že ma ľudia na ulici často oslovia menom, že ma poznajú. Podľa mňa aj to je taký pozitívny ohlas, že som Komárnu neurobil hanbu. Naozaj mám zo seba dobrý pocit a podľa mňa bolo aj očividné, že som sa bol sám sebou a na nič som sa nehral.

Na základe obsahu na tvojom Instagrame si vyskúšal aj modeling na módnej prehliadke a tiež aj foto modeling. Oslovil ťa tento svet?

Áno, mal som tú česť sa zúčastniť módnej prehliadky značky Lombardi a počítajú so mnou aj počas jesennej sezóny. Všetky spolupráce beriem veľmi vážne a pracujem na to, aby som tých ľudí nesklamal a aby som sa ukázal to najlepšie zo seba.

Vyzeráš byť ako celkom športový typ. Aký šport máš najradšej?

Všetky (smiech). Skutočne veľmi rád športujem napríklad lyžujem, hrám futbal a pred tromi rokmi som začal s futsalom, kde sme s tímom za Komárno v extralige. Aj z tohto mám veľkú radosť a chcem na sebe zapracovať, aby som v najbližšej sezóne podal čo najlepší výkon. Šport skutočne milujem a podľa mňa to aj je vidno.

Tvoj diár sa jednoznačne zaplnil, veď si si len tak-tak našiel čas aj na tento rozhovor. Kde teraz pôsobíš? Ostal si v Bratislave alebo bývaš v rodnom Komárne?

Aktuálne pôsobím na južnom Slovensku, ale časom sa raz možno presťahujem do Bratislavy. Momentálne mi veľmi záleží na tej extralige vo futsale za Komárno a nechcel by som sklamať svoj tím.