Mix 2024. 01. 08.

Dávid Štumpf z Komárna získal cenu Emmy Awards!

Animátor, ilustrátor a režisér Dávid Štumpf z Komárna získal s tímom cenu Emmy Awards za Outstanding motion design, teda výnimočnú animáciu. O jeho úspechu informovala aj jeho sestra, známa tanečníčka Katka Jakeš.

Dávid Štumpf získal ocenenie za animované pasáže v seriáli Ms. Marvel z produkcie Disney na Disney+. „V podstate je to hraný seriál, ktorý má animované prvky,“ hovorí Dávid pre Telerano. Kuriozitou je, že práca na tomto seriáli bola jeho prvá komerčná zahraničná ponuka, predtým pracoval na krátkych filmoch a nezávislých projektoch. V krátkom rozhovore pre Telerano tiež prezradil, že sa mu črtá projekt s aktuálnym štúdiom, avšak najradšej pracuje na krátkych videách pre väčšie firmy.

Ako sa mu podarilo na lietadle prepraviť cennú sošku Emmy? „Musel som za jej prepravu zaplatiť na letisku 100 dolárov,“ hovorí Dávid s úsmevom. Nakoniec preprava sošky prebehla úspešne a podelil sa o ňu aj v Teleráne.

David Štumpf ukončil štúdium na VŠMU v Bratislave filmom Kovbojsko, ktorý bol vybraný na festivaly ako Annecy, Stuttgart alebo Hiroshima a získal niekoľko ocenení doma i v zahraničí.

Zdroje: telerano, pluska