Mesto 2022. 09. 29.

Dni otvorených dverí na Priemyslovke opäť v tradičnej podobe

Vzhľadom na opatrenia súvisiace s predchádzaním ochoreniu Covid-19 sa na väčšine stredných škôl konali počas dvoch rokov len virtuálne prehliadky priestorov školy. No, ako sa hovorí, lepšie raz vidieť ako dvakrát počuť, práve preto sa vraciame k tradičnej podobe DOD na Strednej priemyselnej škole strojníckej a elektrotechnickej v Komárne. Pre rodičov a ich ratolesti sa naše brány otvoria v dňoch 20. – 22. októbra 2022. Pre organizované skupiny žiakov základných škôl z Komárna budú k dispozícii dni 17. – 19. október 2022.

Vzhľadom na množstvo noviniek, ktoré nám predovšetkým v technickom vybavení a priestorovej úprave počas posledných dvoch rokov pribudli, rozšírili sme program aj o prehliadku tých priestorov, resp. tých zariadení, ktoré nám pomáhajú držať na škole vo výučbe krok s dobou. Takými sú: laserový gravírovací stroj, priemyselný automatizačný montážny systém, zvárací robot, LabXplorer merací systém, výrobno-simulačný model, profesionálne spájkovacie zariadenie a mnoho ďalších. Popri nich budú môcť návštevníci nahliadnuť do tajov divadelného krúžku VISZTA, školskej televízie Tower TV, práce Študentského parlamentu, ako aj vyskúšať funkčné zariadenia vytvorené našimi absolventmi, ako sú napríklad motokára alebo funkčné stroje, prístroje.

Počas DOD sa môžu návštevníci tešiť výkladu našich zanietených učiteľov, ktorých sprevádzanie a oddanosť svojmu povolaniu, ako veríme, dokáže mnohých získať pre voľbu ďalšieho štúdia práve na našej škole. S očakávaním osobného stretnutia Vás čo najsrdečnejšie pozývame spoznať známe i menej známe zákutia obrovského komplexu budov na križovatke na Petőfiho ulici č.2.

Mgr. Eva Kossárová