Mesto 2021. 11. 24.

Do Komárna zavítala prezidentka Čaputová

V stredu do Komárna zavítala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Počas svojej návštevy urobila viacero zastávok.

Prvú zastávku mala na mestskom trhovisku, kde sa stretla s miestnymi pestovateľmi zeleniny. Následne sa presunula na radnicu, kde mala rokovanie s primátormi a starostami okresu Komárno. Na rokovaní bolo padlo niekoľko tém, ktoré sa týkali regionálnych environmentálnych problémov, ako veľkochovy ošípaných a ich vplyv na životné prostredie, zásoby pitnej vody a taktiež nedostatočná centrálna podpora biologickej regulácie komárov, ktorá by mohla vo väčšej miere nahradiť chemickú dezinsekciu.

Foto: Facebook Mesto Komárno

Primátor mesta Béla Keszegh upriamil pozornosť prezidentky Čaputovej na nedostatočný rozvoj cestnej infraštruktúry a s tým súvisiace problémy, ktoré spomaľujú nielen ekonomický rozvoj regiónu, ale v dôsledku kritickej tranzitnej dopravy ohrozujú aj bezpečnosť obyvateľov. Zástupcovia samospráv požiadali pani prezidentku o podporu pri riešení týchto problémov.

Zuzana Čaputová, okrem iného, navštívila aj Dom Matice slovenskej v Komárne, kde ju privítal riaditeľ inštitúcie Jozef Černek. Slávnostného privítania sa zúčastnili aj členovia folklórom inšpirovaného súboru Slovenskí rebeli.

Foto: Milan Drozd

Zdroj: Mesto Komárno, Jozef Černek