Mesto 2021. 06. 23.

Do Komárna zavítali na bicykloch minister zahraničných vecí a štátna tajomníčka rezortu školstva

V utorok poobede do Komárna na bicykloch zavítali minister zahraničných vecí Ivan Korčok a štátna tajomníčka rezortu školstva Monika Filipová. Cyklistickou túrou po južnom Slovensku chceli podporiť slovensko-maďarské vzťahy.

V Komárne, pri moste Monoštor, na nich čakal primátor mesta Béla Keszegh spolu s kajakármi, ktorí sa už pripravujú na cestu do Tokia na olympiádu, potom spoločne, na brehu Dunaja, prešli bicyklami do centra mesta.

Na stretnutí v centre mesta bola reč o podmienkach prekračovania hraníc počas pandémie koronavírusu s ohľadom na špecifickú situáciu Komárna. Reč bola aj o podpore športu a otázkach týkajúcich sa maďarských spoluobčanov. Na rad prišli aj citlivé témy, ako dvojité občianstvo, značná finančná podpora maďarskej vlády v južných regiónoch. Podľa primátora mesta Bélu Keszegha by mala aj slovenská vláda viac podporovať Slovákov žijúcich v zahraničí a poskytnúť im možnosť mať dvojité občianstvo rovnako, ako to robia Maďari alebo Taliani, ako symboliku spolupatričnosti.

Zdroj: Mesto Komárno