Šport 2011. 10. 09.

Domáca prehra so Svitom bolí

Tak, ako v Bystrici, aj doma sme stratili vysoký náskok. Tentoraz sme už ale prehrali.

Burácajúca hala, ktorá sa nepreplnila len vďaka prídavným stoličkám, privítala svoj basketbalový tím. Pri predstavovaní komárňanského kádra sme mali tradičné zimomriavky.

Úvod zápasu bol vyrovnaný – hostia sa ujali mierneho náskoku, no trojky Dubovského a Kratochvíla dodali Komárňanom trošku pokoja. Od toho momentu ich náskok mierne a pomaly narastal, ofenzívu ťahal najmä Kratochvíl, ktorému padli aj ťažké strely, hosťom sa až tak nedarilo, Američan Roberson bol príliš pomalý, no prekvapivo sme pod košmi nemali až takú prevahu, ako sa očakávalo. Štvrtinu sme vyhrali 21:14, pričom posledný útok nám Martin Míčka zmaril taktickým faulom a tri sekundy do konca už Jones nemal dostatok pokoja na na streľbu spoza oblúka.

Druhá štvrtina sa začala nepresnosťami na oboch stranách, po dvoch minútach sme viedli o 11 bodov, pričom súper skóroval prvý raz až za stavu 25:14. Do piatej minúty druhej periódy ukrojil z nášho náskoku podstatnú časť (26:22), k čomu sme mu dopomohli sami zbytočnými stratami. Po oddychovom čase nás 4 bodmi po sebe upokojil Johnson a keď Dubovskému padla druhá trojka v zápase, na ukazovateli svietilo príjemných 33:24. Stav sa do konca polčasu zásadne nemenil, pomaly sa ale preberal Roberson, ktorý použil aj druhú kľučku, ktorú vie a Berkis dal o sebe vedieť trojkou. So stavom to ale veľa neurobilo a keď Siniša Bilič so zvukom sirény skóroval, s polčasovým stavom 41:32 sme mohli byť spokojní.

Fotogalériu zo zápasu nájdete tu!

V tretej štvrtine výkony oboch tímov kolísali, a my sme sa začali obávať o výsledok. Rozhodcovia ‚Obuvníkom‘ tiež veľa radosti neurobili. Mathis pokračoval v nepresvedčivom výkone, domácich ťahal najmä Johnson, ktorý si doslova vypýtal aj prihrávku na perimeter a prekvapil trojkou. To už sa ale Komárňania v útoku trápili, čo sa prenieslo aj do poslednej časti hry.

Do tej sme síce vstupovali za priaznivého stavu 63:56, no Berkis znížil trojkou, Roberson prekvapil 1 na 1 a Čosič trojkou otočil stav zápasu. Domáci s blížiacim sa koncom akoby nedokázali nájsť svoju tvár. Viazla súhra na perimetri, pod košom sme nemali prevahu. Súper dobre bránil a v útoku nás poslali do kolien svojím trojkovým koncertom Berkis s Čosičom. V závere sme sa už presadiť nedokázali a tak si Sviťania ustrážili vedenie a napokon vyhrali 75:83.

MBK Rieker Komárno – BK Iskra Svit 75:83 (21:14, 20:18, 22:24, 12:27)
Najviac bodov: J. Jones 18, J. Kratochvíl 17, Bilič 17 – Robertson 22, Čošič 19, Berkis 18
TH: 11/7 – 21/15, fauly: 21 – 16, trojky: 4 – 8, rozhodovali: Ženiš, Šramko a Turčin, 600 divákov