Šport 2013. 01. 21.

Domácu neporaziteľnosť Komárna nepretrhol ani Inter

28. kolo SLOVAK SPORT.TV BASKET EXTRALIGY prinieslo súboj lídra z Komárna proti Interu Bratislava. Obuvníci mali k dispozícii aj novú posilu spoza Atlantiku- rozohrávača Vincenta Simpsona.

601309_10151381344705559_957443493_n

Stretnutie začalo rýchlym tempom hry, avšak na skóre sa to príliš neodzrkadlilo. Skóre otvoril Thompson z trestných hodov no za Inter okamžite odpovedali Graham a nová posila Bratislavčanov Peter Sedmák. V druhej polovici úvodnej štvrtiny zavelil do útoku trojkou Bílik. Aj keď sa žlto- čierni v ďalších minútach držali na dostrel, v závere tejto desaťminútovky to už neplatilo. Vysokou streleckou efektivitou a výbornou hrou v defenzíve si Komárňania do ďalšej štvrtiny viezli štrnásťbodový náskok.

Na jej začiatku Stevens zvyšoval už na rozdiel šestnástich bodov. Bratislavčania však neskladali zbrane a postupne začali skresávať svoju stratu. K výborne zakončujúcemu Martinovi Rančíkovi sa však pridal aj Jackson a opäť bolo všetko otvorené. Sériu nepremenených šancí domácich Inter bez problémov trestal a do polčasovej prestávky prehrávalo mužstvo z hlavného mesta už len o dva body. Po dvadsiatich minútach svietil na ukazovateli skóre stav 38:36.

Do druhého polčasu vstúpil aktívnejšie opäť Inter. Po trojke Rančíka viedli hostia 40:38. V tejto fáze hry bojovali oba tímy o každý milimeter na palubovke a skóre sa otáčalo ako na hojdačke. O vyrovnanosti tejto desaťminútovky svedčí aj jej výsledok 23:23. V jej poslednej sekunde zdvihol zo sedadiel športovú halu Chris Lowe, ktorého „buzzer beater“ však arbitri po vzájomnej konzultácii neuznali. V dôsledku tohto momentu prišiel veľký hnev domácich fanúšikov, ktorý dlhé minúty neutíchal.

Bodová naťahovačka pokračovala aj v poslednej štvrtine. V tridsiatej tretej minúte viedli hostia o štyri body, avšak výborný finiš hráčov Komárna pripravil Bratislavčanov o víťazstvo. Tri minúty pred záverečným klaksónom hosťujúci Sedmák fauloval Stevensa pri pokuse o strelu za tri body a ten premenil všetky tri trestné hody. Tento moment sa ukázal ako rozhodujúci, pretože hráči v čiernych dresoch už na vývoj skóre nedokázali reagovať. Komárno zvyšovalo svoj náskok z rýchlych protiútokov a v závere aj z trestných hodov. Konečnú podobu dal výsledku Martin Bílik. Stretnutie skončilo v pomere 85:76 v prospech obuvníkov, pre ktorých to bolo dvanáste víťazstvo v rade pred domácim publikom. Pochváliť treba výbornú kolektívnu hru, ktorá priniesla svoje ovocie.

V 29. kole v stredu 23. januára čaká na hráčov MBK súboj na palubovke poslednej Handlovej. Dúfajme, že sa v tomto stretnutí preruší nepriaznivá séria troch prehier lídra extraligy na palubovkách súperov.

MBK Rieker Komárno- BK Inter Bratislava 85:76 (27:13, 11:23, 23:23, 24:17)
Najviac bodov: Lowe 16, A. Stevens 15, Bilík 13 – M. Rančík 34, Graham 10, Jackson a Sedmák po 9
TH: 26/14 – 13/10, fauly: 20 – 24, trojky: 7 – 8, rozhodovali: Gabara, Tomašovič, Hančík, 800 divákov

TEXT: T. Bese