Šport 2016. 05. 23.

Drag, Drift a Tuning majáles na Slovakia Ringu!

Extrémna koncentrácia konských síl – dlhé roky typická pre podujatia POWER FEST sa 29.mája presunie do areálu jediného slovenského okruhu Slovakia Ring, kde sa v poradí tretí krát usporiada spojený šprintérsko-driftingový event okorenený navyše o zraz jedinečných áut a stretnutie fanúšikov značky Subaru. Motoristický majáles tak ponúkne celodenný rev motorov, dym spálených pneumatík a ušľachtilú kombináciu ženskej krásy a vyleštených automobilových skvostov.

DSC_1466 (Custom)

V rámci druhého majstrovského kola Slovenského šprintérskeho šampionátu 2016 si na cieľovej rovinke autodrómu zmerajú sily najvýkonnejšie autá aj motocykle strednej Európy. Jazdiť sa bude v základných kategóriách – Autá Profi, Autá Street a Motocykle, ktoré sa následne delia podľa kubatúry a pohonu na triedy, pri čom tieto preteky sa započítavajú aj do pohára CEZ – Zóny Strednej Európy, ktorý bol prvý krát v európskej histórii motoršportu vypísaný pre disciplínu drag racing!

024 (Custom)

Okrem šprintov si tu ale na svoje prídu aj fanúšikovia jazdy v šmyku, keďže sa tu bude konať aj najväčší slovenský závod v driftingu zaradený okrem domáceho kalendára King of Drift Slovakia aj do maďarského a českého seriálu.

DSC_1031 (Custom)

Najväčšiu koncentráciu konských síl na meter štvorcový by mal umocniť aj doprovodný program pre návštevníkov v otvorenom paddocku Slovakia Ringu, kde sa nadšenci upravených áut budú môcť kochať v jedinečných skvostoch bojujúcich o cenné trofeje v stylingovej súťaži Car Fans Cup. Nebude chýbať moderované show&shine, fotenie s modelkami, car limbo, ani obľúbený sexi car wash.

DSC_0121 (Custom)

Čerešničkou na torte festivalu konských síl bude oficiálne predstavenie nového, slovenského športového auta Brutal a takisto zraz vozidiel značky Subaru, takže sa na nedostatok vyladených áut s hviezdami v znaku a nápismi WRX nebude ani tento rok určite môcť nikto sťažovať.

Viac informácií nájdete na stránke www.zrychlenie.skPower fest_SRing (Custom)

Vyjadrite svoj názor