Šport 2012. 09. 13.

Druhá domáca prehra MBK v príprave

Obuvníci nastúpili na 4. domáci zápas v príprave proti vicemajstrovi Maďarskej ligy. Po dvoch prehrách s Levicami si zverenci Františka Róna chceli napraviť chuť proti mužstvu FALCO- SZOVA KC Szombathely.

Zápas začal vo svižnom tempe, skóre otvorili hostia a rýchlo sa dostali do vedenia 7:2. Domáci však dôslednou obranou nepustili súpera do výraznejšieho vedenia. Na obidvoch stranách rýchlo pribúdali fauly. Slabinou hráčov MBK v prvej časti hry bola streľba spoza trojkového oblúka. Prvý trojbodový zápis na našej strane zaznamenal až v 7. minúte Ondrej Šoška.

Druhá štvrtina sa niesla jasne v réžii strieborného medailistu z Maďarska, ktorého bodovo ťahali legionári Jonathan Levy a Michael Fey. Tréner František Rón musel 3 minúty pred odchodom do šatní reagovať oddychovým časom, pretože bodový rozdiel narástol na 17 bodov v prospech hostí. Do polčasu sa Komárňanom podarilo skresať rozdiel na 10 bodov.

Po polčasovej prestávke nastúpil navrátilec z reprezentácie Martin Bilík, ktorého prítomnosť na palubovke bola okamžite citeľná. Po troch minútach hry viedol Szombathely už len o dva body, potom však začali na strane MBK pribúdať fauly, ktoré hráči hostí využívali úspešnými trestnými hodmi.

V záverečnej štvrtine sa hra vyrovnala, načo reagovalo aj publikum v slušne zaplnenej športovej hale, ktoré však stíchlo po zásahu do tváre Lukáša Dubovského súperovým hráčom. „Dubák“ nedohral a ostáva nám veriť, že bude čo najskôr v poriadku. Zápas pokračoval výbornou obranou MBK, ktoré bolo do poslednej minúty v hre o vyrovnanie. Hráči v čiernych dresoch však napokon v závere víťazstvo nepustili.

Už zajtra nastúpia hráči MBK Rieker Komárno na odvetný zápas v nezvyčajnom čase- už o 11:00, proti rovnakému súperovi, ktorému tak prehru môžu prakticky okamžite vrátiť.

MBK Rieker Komárno – Falco-Szova KC-Szombathely 78:85 (21:30, 40:50, 63:68)
Body hráčov Komárna: Lowe 21, Šoška 13, Robinson 8, Bilík, Dubovský, Thompson zhodne po 6, Kozlík 5, Kratochvíl a Biňovský 4

TEXT: T. Bese