Šport 2011. 08. 22.

Dvaja mladí Komárňania si reprezentáciu užívajú

Vodnopólisti U17 na turnaji v Nemecku nesklamali, príprava na ME pokračuje.

Slovenská vodnopólová reprezentácia do 17 rokov skončila na prípravnom turnaji v Nemecku na peknom druhom mieste s bilanciou 2 víťazstvá, 1 prehra. Jediný prehratý zápas prišiel hneď v úvodný deň s reprezentáciou Maďarska (16:8). Sobotný duel s Nemeckom bol napínavý až do samotného záveru, naši napokon dokázali nad domácimi rovesníkmi zvíťaziť o jediný gól (7:8), čím príjemne prekvapili. Nedeľný zápas už chalani zvládli s prehľadom – Turkov vyprevadili na štvrté miesto so skóre 15:7.

Turnaja sa v roli hráčov zúčastnili aj dvaja komárňanskí odchovanci – Attila Litomerecky a Patrik Paksi. Obaja sa zhodli v tom, že nielen pre nich, ale pre celý tím bolo účinkovanie na turnaji v Nemecku veľmi prospešné. “Tréneri boli podľa mňa spokojní s našimi výsledkami. Povedali, že ešte máme isté medzery, no tie budeme vypĺňať počas ďalších sústredení, aby sme tieto chyby na Majstrovstvách Európy neopakovali,” povedal pre náš portál Patrik Paksi. Septembrové ME sa uskutočnia v chorvátskej Rijeke, chalanov ešte čaká sústredenie v Maďarsku.

Okrem získania cenných skúseností z bazéna, si hráči mohli aj ‘vyraziť’“Cítiť sme sa cítili dobre, lebo práve keď sme tam došli, v meste sa konal festival a večer po zápase sme trošku vybehli von zabavit ako jeden tím,” dodal mladý reprezentant Slovenska.

piatok 12. augusta
Maďarsko – Slovensko 16:8
Nemecko – Turecko 12:5

sobota 13. augusta
Maďarsko – Turecko 19:4
Nemecko – Slovensko 7:8

nedeľa 14. augusta
Slovensko – Turecko 15:7
Nemecko – Maďarsko 4:10

Konečné poradie: 1. Maďarsko, 2. SLOVENSKO, 3. Nemecko, 4. Turecko.

Vyjadrite svoj názor