Mix 2019. 02. 04.

Dve lúpeže v Komárne

V sobotu večer krátko pred pol ôsmou prepadol na ulici neznámy muž  18 ročnú dievčinu.  Poškodenú, ktorá kráčala po chodníku odzadu chytil za krk a stiahol na zem, kde ju kopol chrbta, pričom  jej držal ústa a pýtal od  nej peniaze.   Aj napriek tomu,  že mu mladá žena  tvrdila, že  peniaze nemá, ju opakovane na zemi udieral do brucha.  Nakoniec jej  z ruky vytrhol  MP3 prehrávač a z pleca jej strhol  kabelku,  v ktorej mala mobil.

Po skutku  páchateľ ušiel,  no na inej ulici si vyhliadol ďalšiu  obeť.  Na 53 ročnú pani zaútočil okolo deviatej  večer.

Nič netušiaca žena  kráčala po chodníku, keď ju zrazu do  hlavy päsťou udrel  neznámy muž, ktorý sa jej snažil z ruky vytrhnúť tašku.  Keď sa mu to nepodarilo  na prvý krát,  svoj útok začal stupňovať a bezbrannú ženu udieral do  hlavy a chrbta tak intenzívne, až spadla na zem, kde jej kabelku  vytrhol a dal sa na útek. Žena sa s krikom za ním rozbehla, čo počuli traja náhodní okoloidúci muži, ktorí  podozrivého zadržali až do príchodu  polície.

31 ročný Ivan z Komárna bol obvinený zo zločinu lúpeže a bol spracovaný podnet na návrh na jeho vzatie do väzby.