Šport 2013. 03. 06.

Dve prehry Komárna na palubovkách súperov

Zverenci Františka Róna majú za sebou ťažký súboj na palubovke výrazne posilneného Svitu, ktorého výkony stúpajú každým zápasom a tiež v Prievidzi, ktorá sa síce herne trápi, no stále je nebezpečná.

601309_10151381344705559_957443493_n

Bodový účet stretnutia otváral trojkou „ex-interista“ Jackson, ktorý sa stal jednou z nových posíl domáceho mužstva. V ďalších minútach sa hra kúskovala častými faulmi na oboch stranách. Ani jeden z tímov si v prvej desaťminútovke výraznejší náskok nevypracoval.

V druhej časti hry ale Iskra svojmu súperovi nedarovala ani centimeter palubovky a v štrnástej minúte viedla už dvojciferným rozdielom. Obuvníci znervózneli a kopili miestami až školácke chyby, ktoré boli v zápätí hneď  potrestané. V domácom drese sa vo výbornom svetle prezentoval už spomínaný Jackson, ku ktorému sa pridali Bond a Channels. Svit vyhral prvý polčas v pomere 64:39.

Do druhého dejstva lepšie vstúpili Komárňania, ktorí si snáď ani nepamätajú podobnú bodovú nádielku v jednom polčase. Hrozivú stratu síce skresávali pomaly a ťažko no v dvadsiatej ôsmej minúte prehrávali vzhľadom na priebeh duelu prijateľným trinásťbodovým rozdielom.

Zlepšenú hru predviedli bielo-červení aj v záverečnej časti hry kde dokonca znížili na rozdiel desiatich bodov. Na viac sa ale nezmohli, pretože v závere si Svit cenný skalp ustrážil.

BK Iskra Svit- MBK Rieker Komárno 97:86 (26:19, 64:39, 80:64)
najviac bodov: SVIT- Jackson 27, Channels a Bond po 14, Mascoll 11. KN- Stevens 26, Thompson 25, Simpson 12

V dnešnej dohrávke 4. kola mali na programe obuvníci ďalší duel na palubovke súpera. V repríze minuloročného finále nestačili na Prievidzu

Úvod stretnutia naznačil, že trápiaci sa majster nedá svoju kožu za lacno. Priebeh hry bol plynulý a prelínal sa z jednej strany palubovky na druhú. Prvá štvrtina sa stala korisťou domáceho mužstva, ktoré ju vyhralo v pomere 26:20.

V druhej časti hry však postupne prebrali iniciatívu Komárňania najmä vďaka skúsenému Šoškovi a Kozlíkovi. Do šatní teda odchádzali vo väčšej pohode obuvníci.

Po veľkej prestávke si hostia držali svoj náskok a dokonca ho postupom času zveľadili až na rozdiel pätnástich bodov.

V poslednej štvrtine však domáci hnaní motivovaným publikom ale najmä trénerom Krajnovičom spustili perfektný strelecký uragán, ktorým svoju stratu úplne zmazali a nakoniec aj otočili vývoj skóre vo svoj prospech. Komárnu úplne zlyhala streľba a to bola ešte výraznejšia voda na mlyn „baníkov“, ktorí stretnutie dotiahli do víťazného konca a ukončili tak nepriaznivú sériu šiestich prehier.

Naopak MBK Rieker Komárno prehralo tretí zápas na palubovkách súperov v rade. Túto negatívnu bilanciu budú mať možnosť Komárňania upraviť už v sobotu 9. marca tentoraz v dohrávke 6. kola v Leviciach.

BC Prievidza – MBK Rieker Komárno 90:81 (26:20, 12:25, 17:21, 35:15)
Najviac bodov: J. Harris 21, Jašš 17, Manns 16 – Kozlík 19, Thompson 14, Šoška 13
TH: 24/17 – 19/15, fauly: 23 – 26, trojky: 7 – 4, rozhodovali: Gabara, Fuska, Tomašovič, 1800 divákov