Mesto 2023. 02. 15.

Enviropolícia obvinila sedem osôb v okrese Komárno za vytvorenie nelegálnej skládky odpadov

Enviropolícia obvinila celkom osem osôb za nelegálne skládky na juhu aj východe Slovenska. V prípade preukázania viny im hrozí až dvojročný trest, informuje Polícia v príspevku na ich oficiálnej Facebookovej stránke.

Enviropolicajti oddelenia Nitra odboru odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality NCODK Prezídia Policajného zboru objasnili prípad nelegálnej skládky odpadov v komárňanskom okrese. Vyšetrovateľ obvinil sedem osôb, štyri ženy – H. O. (1955), E. C. (1994), E. L. (1991) a A. L. (1996) a troch mužov – R. L. (1989), D. C. (1998) a J. C. (1997) z obce Marcelová. Podľa zistení polície sa mali dopustiť prečinu neoprávneného nakladania s odpadmi (§ 302 Trestného zákona) spáchaného formou spolupáchateľstva.

Od roku 2018 do februára 2022, na viacerých pozemkoch v Marcelovej, ktoré patrili rôznym fyzickým osobám a aj obci Marcelová, mali postupne uložiť odpad o objeme viac ako 109 m³. Mali tak v rozpore s príslušnými právnymi predpismi ukladať odpad na mieste na to neurčenom a vytvoriť nelegálnu skládku zmesového komunálneho odpadu a drobného stavebného odpadu.

Rozsah ich protiprávneho konania bol vyčíslený na viac ako 12 300 eur. Páchateľom v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody až na dva roky. 

Zdroj: Polícia Slovenskej republiky