Šport 2020. 01. 21.

Erik Vlček je nominovaný na Krištáľové krídlo

Vlček môže získať ocenenie v kategórii šport za svoje dlhoročné úspechy. V rovnakej kategórii sú nominovaní aj Petra Vlhová či Ján Volko.

Erik Vlček sa o nomináciu zaslúžil vďaka svojim športovým úspechom. Vlček je 10-násobný majster sveta, trojnásobný olympijský medailista a 5-násobný účastník olympijských hier. V minulom roku vybojoval v K4 bronzovú medailu na Európskych hrách v Minsku a bronzovú medailu na majstrovstvách sveta v Szegede, čím vybojoval miestenku na svoju šiestu Olympiádu, ktorá sa tentokrát bude konať v Tokiu. Počas jeho kariéry vystriedal vo štvorkajaku niekoľko kolegov, avšak zostavám sa vždy podarilo úspešne reprezentovať Slovensko.

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadnej odbornosti a úspechu. Ocenenie je udeľované v rôznych odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života.

Laureáti jednotlivých kategórií budú vyhlásení v priamom prenose televízie RTVS na Jednotke dňa 9. februára 2020 na slávnostnom galavečere v novej budove SND.

Zdroj: kristalovekridlo.sk