Mix 2023. 09. 27.

Erik Vlček: Komárno si zaslúži svoje zastúpenie v parlamente!

Predseda strany HLAS-Sociálna demokracia Peter Pellegrini v rámci tlačovej konferencie pri Dunaji oznámil, že sa do jeho tímu pripojí športová legenda Erik Vlček z Komárna, ktorý sa pridal na kandidátnu listinu strany HLAS. Šesťnásobného olympionika sme sa spýtali na jeho rozhodnutie a plány.

Ako sa športová legenda dostane na kandidátnu listinu?

Ja nejdem politizovať, ale skôr zúročiť svoje doterajšie skúsenosti, urobiť niečo pre región a šport. Doteraz som svoje mesto a krajinu reprezentoval na vysokej úrovni, teraz na sklonku športovej kariéry chcem slúžiť našej komunite inak.

V novembri ste sa stali nezávislým mestským poslancom.

Je to pravda a som rád, že sa môžem podieľať na miestnych rozhodnutiach, naše mesto sa rozvíja. Ani teraz nejdem politizovať, to nie je môj svet. Mojím cieľom je robiť veci pre ľudí a čo najviac pre šport, ktorý slúži na udržanie zdravia a pre tvorbu zážitkov. V celoštátnej politike sa, avšak, angažujú politické strany, preto som zvolil túto spoluprácu. Ale ja nechcem stranícku knižku, chcem najmä reprezentovať Komárňanov a možnosť zužitkovať svoje doterajšie skúsenosti.

Prečo práve strana HLAS-Sociálna demokracia?

Táto strana je stabilným politickým aktérom s istým miestom v parlamente. Strana HLAS má skúsených politikov, ktorí predstavujú pre mňa prijateľný politický štýl. Odhodlane argumentujú a športovo súťažia. Rovnako ako ja, tak aj oni veria, že tvrdá práca a vytrvalosť sa vyplatí.

Bude takto Komárno „v hre“?

Okres Komárno v súčasnosti nemá v parlamente svojho zástupcu. Komárňania už niekoľkokrát zažili, že ich hlas vo voľbách nakoniec prepadol. Komárno však potrebuje spoľahlivé zastúpenie, čo je kľúčové pre rozvoj. Nesmieme dovoliť zrušenie okresu Komárno alebo zbúrať našu nemocnicu, ale treba rozvíjať aj cesty, železnice a prístav.

A bude v tom HLAS partnerom?

Peter Pellegrini nenavštívil Komárno prvýkrát, región mu je známy. Aj na rokovania prichádzal vždy pripravený, vyzdvihol najmä mimoriadne možnosti rozvoja pevnosti. Veľa pre región robí aj župan Branislav Becík. Som presvedčený, že sa Komárno môže rozvíjať s takýmito silnými partnermi. Chcem pôsobiť na lokálnej a celoštátnej úrovni, aby komárňanské rodiny cítili, že rozhodnutia sú o nich a že im to pomáha v živote.