Mix Dél-komárom 2022. 04. 22.

EXKLUZÍVNE fotky: V Monoštorskej pevnosti natáčajú pokračovanie najobľúbenejšej fantasy série Netflixu!

Monoštorská pevnosť prepožičala svoje priestory už mnohým známym filmom alebo seriálom. Najnovším úlovkom v repertoári filmových kulís je seriál z dielne streamovacej služby Netflix s názvom Tieň kostí (Shadow and Bone). Jednému nášmu anonymnému čitateľovi sa dokonca podarilo vyhotoviť fotky z pripravovaných kulís!

Príbeh sa odohráva v krajine s názvom Ravka, ktorá počas svojej existencie upadla do hrozivej temnoty. V nej žije hlavná hrdinka Alina Starkov, ktorá pracuje pre ravkanskú armádu ako kartografka. Tá je následne predvolaná na kráľovský dvor, kde sa pridáva k tvrdo vycvičenej elite čarodejníckych vojakov známych ako Griša. V Aline sa totižto skrýva mocná sila, ktorá jedného dňa môže vytrhnúť jej krajinu z pazúrov temnoty a nekonečnej vojny. Griša svet je však plný intríg a dôverovať sa nedá ani najbližšiemu priateľovi.

Herecké obsadenie je atraktívne. Hlavnú hrdinku Alinu stvárňuje Jessie Mei Li, ktorá sa doteraz preslávila najmä na anglických divadelných doskách. Ben Barnes známy ako Princ Kaspian či Dorian Gray predstavuje generála Kirigana.

Maďarské lokality tvorcom nie sú vôbec cudzie. V prvej sérii využili priestory známeho Budínskeho hradu, Kaštieľa Fesztetics alebo Etnografického múzea v Budapešti. Okrem toho navštívili aj obec Szentendre a Békéscsaba.

Kulisy v Monoštorskej pevnosti:

Herci oznámili príchod druhej série nasledovným videom: