Región 2014. 04. 24.

Fanúšikovia sa vyzbierali na cestu filmu Felvidék – Horná zem k divákom!

Výnimočný úspech si na svoje konto môžu pripísať tvorcovia nového slovenského filmu Felvidék – Horná zem. V takzvanej „crowdfundingovej“ kampani sa im na portáli Indiegogo.com podarilo od fanúšikov svojho diela vyzbierať 2940 € na podporu jeho cesty za divákmi na miesta, kde nemajú kino.

Pre spustenie projektu Mobilného kina potrebovali 2500 €, vďaka fanúšikovskej podpore však počas mesačnej kampane vyzbierali ešte o takmer päť stoviek viac. Mobilné kino sa tak stalo prvým úspešným slovenským „crowdfundingovým“ projektom zameraným na distribúciu filmového diela. Okrem fanúšikov Mobilné kino zaujalo aj spoločnosť ZSE Energia a. s., ktorá do projektu vstupuje ako partner s ďalšou finančnou podporou, ktorá umožní pôvodne plánovaný počet desiatich zastávok na ceste filmu strojnásobiť.

„Nesmierne nás teší záujem, ktorý projekt vyvolal. Odrazil sa nielen na fakte, že sa vďaka fanúšikom podarilo prekročiť požadovanú sumu, ale aj na množstve pozitívnych ohlasov, ktoré sme dostali. Ďakujeme všetkým za podporu a šírenie informácií, dúfame, že si vďaka nim film nájde svojich divákov a tí v ňom objavia kus seba a svojej rodinnej histórie,“ hovorí Peter Gašparík, zástupca distribučnej spoločnosti Filmtopia, ktorá za kampaňou stojí.

Premietať môžete aj u vás! Tvorcovia a distribútor v súčasnosti zostavujú plán a trasu Mobilného kina, ktoré prinesie film, plátno a projektor na miesta, ktoré projekciu bežne neumožňujú, hoci o ňu miestni majú záujem. Animovaný dokument o rodinných vzťahoch, ktoré poznačilo presídľovanie obyvateľstva po 2. svetovej vojne, môžu premietať aj vo Vašej obci, záhrade či klube.

Mobilne_kino_vonku 1

V prípade záujmu píšte na mailovú adresu: film.hornazem@gmail.com. Viac informácií o Mobilnom kine, jeho organizácii a premietacích právach nájdete na www.hornazem.eu/sk/mobilne-kino/.

(Organizátori Mobilného kina)