Mesto 2023. 03. 29.

Finalistky Miss Slovensko 2023 absolvovali sústredenie v Komárne

Riaditeľ Miss Slovensko Michael Kováčik len nedávno predstavil dvanástku najkrajších dievčat a aktuálne majú za sebou už tretie sústredenie. A kde presne sa vzdelávali a oddychovali najkrajšie dievčatá Slovenska? V najjužnejšom meste Slovenska – v Komárne a my presne vieme, kde všade boli.

To, že Komárno je zaujímavé mesto už teraz vedia aj najkrajšie dievčatá Slovenska! Stalo sa tak vďaka Michaelovi Kováčikovi, riaditeľovi súťaže a tímu projektu miss, ktorí sa rozhodli dopriať dievčatám pobyt vo vynovenom Hoteli Európa. „Vďaka dlhoročným dobrým vzťahom s pani riaditeľku Hotela Európa  sme mali možnosť  zorganizovať sústredenie práve v Komárne. Hotel je krásne prerobený, rovnako aj priestory sú krásne, nachádza sa tu nová reštaurácia, nová kuchyňa a vynikajúci servis. Naše dievčatá sa tu cítia veľmi dobre,“  uviedol riaditeľ Miss Slovensko Michael Kováčik. Dievčatá  absolvovali mnoho rôznych workshopov, fotení, školenia charitatívnych aktivít, ale aj prezentáciu molekulárnej kuchyne v podaní šéfkuchára Hotela Európa.

„Naše dievčatá sú nie len krásne, ale aj múdre a my ich podporujeme vo vzdelávaní ako aj v ďalšom rozvoji ich osobností. Posledný deň počas pobytu v Komárne sme mali sedenie s pacientskou alianciou NIE rakovine,  nakoľko aj tento projekt dlhodobo podporujeme. Malo by byť neodmysliteľnou súčasťou života mladých žien, aby práve o veciach ako je rakovina prsníka mali vedomosti a vedeli  osvetu  k tejto téme šíriť ďalej,“ dodáva Kováčik.

Aj napriek tomu, že väčšinu času strávili finalistky súťaže Miss Slovensko v hoteli, absolvovali kurz aj mimo hotela, priamo na pobreží rieky Dunaj, v čokoládovni ZAX. „Čokoládovňa ma veľmi uchvátila. Ochutnala som asi osem praliniek a musím povedať, že boli jedny z najlepších, aké som kedy jedla,“ chváli čokolády ZAX finalistka Laura Weiterschütz.

A čo hovorí riaditeľ súťaže Michael Kováčik a finalistky celkovo na mesto Komárno?

  • „Komárno ma celkovo prekvapilo, nečakala som, že kúsok od Bratislavy tu bude takéto krásne a historické mesto. Najviac sa mi páčilo Námestie Európy, kde je každá budova v inom architektonickom štýle. Páči sa mi aj výhľad na park z hotela,“ prezrádza finalistka Laura Weiterschütz.
  • „Komárno si budem pamätať najmä kvôli zážitkom, ktoré sme tu zažili. Prechádzka mestom bola tiež pamätná, keďže sme mali krásne slnečné počasie. Páči sa mi, že tu je všetko veľmi blízko a všade sa človek dostane pešo,“ chváli Komárno Petra Siváková.
  • „Ochutnali sme zmrzlinu, ktorá všetkým veľmi chutila a tiež sme okúsili aj čaro maďarského jazyka,“ dodáva finalistka Vanesa Čuriková.
  • „Mňa Komárno veľmi prekvapilo, celkovo aj milosťou ľudí, servisom a prostredím. Sme veľmi spokojní,“ uzatvára Kováčik.

Dievčatá najbližšie absolvujú sústredenie v Ománe, kde ich čakajú celodenné programy. Novú slovenskú Miss Slovensko 2023 spoznáme 24. júna 2023 počas slávnostného galavečera a v priamom prenose televízie JOJ.

Foto: Peter Stas