Šport Dél-komárom 2024. 05. 07.

Floorbalisti víťazmi!

Kapitán SZPK Péter Pfneiszli pred zápasom povedal, že do tohtoročného národného šampionátu vstúpili s veľkými nádejami a motiváciou a ich cieľom bolo udržať si prvé miesto do konca sezóny. Vďaka vydarenému zápasu vládla v tíme už pred zápasom uvoľnená atmosféra, ktorú sa im podarilo priniesť aj na ihrisko!

SZPK (Szőnyi Palánkdöngetők Köre) pred pár dňami hostili v Mestskej športovej hale tím IBK Cartoon Heroes a získali triumfálne víťazstvo! Na maďarskom florbalovom šampionáte vstúpili na ihrisko ako obhajcovia titulu družstvo z maďarského Komáromu, ktoré už počas play off predviedlo výborné výkony, keď vyhralo všetkých päť zápasov.


SZPK v zápase od začiatku dominoval a už v prvej tretine získal nad súperom z hlavného mesta poriadnu prevahu. Do konca stretnutia vyhrali suverénne 15:8!

Skvelou hrou sa prezentoval SZPK a nakoniec mohli fanúšikovia z Komáromu zaslúžene oslavovať. V radostnej chvíli cenu odovzdali Attila Molnár a László Kiss, prezident Maďarského florbalového zväzu.

Po ligovom titule si SZPK neoddýchne, keďže 3. mája sa mužstvo zúčastní semifinále maďarského pohára Final Four, kde sa môže ďalším víťazstvom dostať až do finále.