Šport Dél-komárom 2024. 03. 11.

Floorbalisti z Komáromu opäť získali striebro!

Po minuloročnom striebre skončilo družstvo dospelých mužov Szőnyi Palánkdöngetők Köre v aktuálnej sezóne florbalovej ligy 3 národov opäť druhé. Vo finále, ktoré sa konalo v nedeľu popoludní vo Viedni, zvíťazilo slovinské družstvo Škofja Loka nad tímom Komáromu 10:6.

Po základnej časti sa Palánkdöngetők z južného Komáromu kvalifikovali do Viedne na druhom mieste z poľa deviatich tímov, kde si svoje schopnosti porovnali najlepšie štyri tímy.

Žiaci trénera Tibora Harisa sa o postup do finále postavili druhému maďarskému tímu, večnému rivalovi Phoenix Fireball.

V zápase sa na konci druhej tretiny zdalo, že Palánkdöngetők sa do finále nedostane, keď už Phoenix viedol dvojgólový. V poslednej dvadsaťminútovke sa však mužstvo Južného Komáromu spamätalo a Péter Pfneiszli vyhral 6:5 gólom, ktorý strelil niečo vyše minúty pred koncom .

V ostatnom stretnutí zvíťazil obhajca prvenstva Škofja Loka zo Slovinska nad domácim Wiener Floorball Verein 6:4, finále sa tak zopakovalo o rok skôr.

Vo vlaňajšom finále, ktoré sa konalo v Južnom Komárome, sa slovinský tím ukázal byť lepším ako domáci 12:6, v tomto ročníku súťaže v základnej časti zvíťazil na pôde pomarančov 17:3 a triumfoval 8- 1 doma.

Hoci družstvo Južného Komáromu počas stretnutia nikdy neviedlo, dlho sa zdalo, že SZPK môže spôsobiť prekvapenie. Prvú tretinu vyhrali Slovinci 2:0, naši druhú 4:3. V 50. minúte svietilo skóre iba 7:6, no na rade bol súper a jeho úspech 10:6 znamenal pre Komáromčanov aj tento rok striebornú priečku.
(Zdroj: na základe článku kemma.hu)