Šport Dél-komárom 2023. 05. 22.

Florbalisti SZPK z maďarského Komáromu sa opäť zapísali do športovej histórie!

Szőnyi Palánkdöngetők Köre ženy a mužskí floorballisti získali okrem majstrovského titulu aj Maďarský pohár, uvádza kemma.hu.

Florbalový sen 2023 v Komárome pokračoval aj cez víkend. Družstvo mužov SZPK DESEF získalo v marci striebornú medailu v 3. lige florbalu národov, v ktorej sa zúčastnili rakúske, slovinské a maďarské mužské tímy. Odvtedy sa chlapci mohli sústrediť na maďarský šampionát a Maďarský pohár. Na šampionáte sa im podarilo dostať aj do finále, kde  po dvoch zápasoch vybojovali zlatú medailu proti tímu Phoenix Fireball.

Prezident SZPK Tamás Galambos po majstrovskom titule povedal, že nie sú nenásytní, no ich radosť by bola úplná, keby sa dievčatám aj chlapcom podarilo tento víkend vyhrať Maďarský pohár.

Komárňania zdolali v prvom zápase štvorzápasového finále v Érde Phoenix FSE Wizards 16:6 a keďže sa Dunai Krokodilok ukázal ako lepší proti Phoenix Fireball SE 10:5, na SZPK čakal team Krokodilok vo finále. V súboji o zlato viedli Komárňania už od 12. minúty, no zápas bol napínavý až do poslednej sekundy, ktorý napokon vyhrali 5:4 žiaci hlavného trénera Tibora Harisa.

Dievčatá,  SZPK Mentőangyalok, určite chceli získať pohár aj majstrovský titul. Semifinále im nerobilo problém, zverenci Nóry Lelovic zvíťazili 18:6 proti Mestskej športovej škole Egri – ktorá, mimochodom, aj v tomto zápase strelila deväť gólov.

Vo finále nasledovali IBK Cartoon Heroes, ktorí na šampionáte získali aj striebornú medailu. Mentőangyalok viedli počas celého zápasu a napokon tím hlavného trénera Tamása Zsolta Szabóa  vyhral 4:2.

Dievčatá vyhrali Maďarský pohár piatykrát a chlapci desiatykrát.