Fotky 2011. 08. 27.

Je len ťažké hodnotiť hráčov po prvom zápase, no stále vieme povedať, čo sa nám páčilo a čo nie. Samotný priebeh nie je až tak dôležitý, zápas bol o mnohých nepresnostiach. Naši vystavali prakticky úplne nový tím a ten musí začať žiť svojim životom.

Úvod zápasu bol plný nepresností, skóre otvoril Albacomp a väčšinu času sa držal v miernom vedení, ktoré mu vydržalo až do tretej štvrtiny. Potom sme v priebehu troch minút otočili z 31:32 na 47:36 a tento náskok bol už do konca zápasu rozhodujúci. Hostia ho síce stiahli, no napokon sme vyhrali 68:60.

MBK Rieker Komárno – Albacomp Székesfehérvár 68:60

[nggallery id=94]

Hostia ešte neboli v plnej sile, očakávajú príchod zámorských posíl. No ukázali hlavne kvalitnú obranu – najmä pod košom dobre bránili. Okolo perimetra nechávali viac priestoru našim krídlam, čo využil hlavne Bilík, ktorý strieľal jednu trojku za druhou. Dobrú ruku spoza oblúka ukázal aj striedajúci rozohrávač Szabó, ktorý navyše pridal aj dobrú obranu 1 na 1, z čoho vyťažil dva zisky. Johnathon Jones odohral dobrý zápas – nebol síce na neudržanie, no ani nekazil. Svoje hlavne obranné zručnosti ukázal český pivot Kratochvíl. Z podkošového dua Polk-Toombs bol včera lepší Polk. Nazbieral si svoje doskoky, no ofenzívne to zatiaľ nebolo ono. Toombs sa zatiaľ Jacksonovi nevyrovná, pod košom si nevedel spraviť priestor. Obaja sa snažili strieľať aj z krátkej vzdialenosti, no nepadalo im. Bojovník Vlado Klár doplatil v jednom momente na svoju bojovnosť, keď sa pri bránení protiútoku mierne zranil, no nastúpil späť do zápasu. Zatiaľ mu jeho vniky do obrany súpera nevychádzali.

Divácka kulisa bola na leto a prvý prípravný zápas viac ako príjemná. Fanúšikovia sa síce pomalšie rozbiehali, no ocenili pekné ‘vešačky’, hlavne Polkov ‘put-back’ a Bilíkovu presnú ruku. Skandovalo sa aj meno Mareka Juríka, asistenta trénera Petra Bálinta, ktorý sa v jednom momente podujal na utieranie palubovky. Išlo mu to 😉