Mesto 2020. 04. 03.

Fotogaléria: Komárno v karanténe

Niektorí ľudia už dlhšie považujú Komárno za „mesto duchov“. Avšak počas posledných týždňov, kedy vláda zaviedla opatrenia na zamedzenie šírenia vírusu, si obyvatelia mesta mohli všimnúť skutočný význam vyššie spomenutého slovného spojenia. Pozrite si, za ktoré časti mesta vymenili obyvatelia rušné ulice Komárna a pripomeňme si prechádzky vďaka fotkám od Petra Kádeka.

Vyľudnené hlavné námestie v Komárne sa v tomto čase zvyklo tešiť poobednej návšteve študentov i turistom zo zahraničia.

Nákupy v centre mesta ľudia vymenili za „kukuč“ spoza výkladov obchodov.

Ulice v centre mesta doslova zívajú prázdnotou.

Symbol mesta, ktorý sídli v radnici, známy husár hrá počas dní bez obecenstva.

Pestrofarebné Nádvorie Európy hýri farbami len pre tých, ktorí sa rozhodli počas prechádzok si pripomenúť jednu z dominánt mesta Komárno.

Kostoly zatvorili svoje brány a ľudia rozjímajú vo svojich domovoch, vďaka prenosom bohoslužieb v televíziách, na sociálnych sieťach a prostredníctvom rádia.

Sídliská, chodníky, ulice, detské ihriská ale aj školy či kancelárie čakajú na svojich „okupujúcich“, ktorí znova vyplnia ich prázdne priestory a vnesú život do spiaceho mesta.

Avšak na druhej strane môžeme vidieť krásny rozkvet prírody…

…ku ktorej sa vrátil nejeden z nás. A tak počas prechádzok s domácimi miláčikmi alebo najbližšími obdivujeme dávno zabudnuté zákutia prírody.

A keď hrozba pominie a kríza bude zažehnaná, tak sa znova budeme môcť objať so svojimi najbližšími, ktorí sa nachádzajú na druhom brehu Dunaja.

Foto: Peter Kádek