Mix Dél-komárom 2023. 08. 11.

Frank Sinatra v Komárome trošku inak…

Gábor Bakos-Kiss usporiada večer Franka Sinatru pod názvom Frankie, the King and the Damned 19. augusta o 20:30 v Csillagerőd.

Frankie, ctižiadostivý, talentovaný mladý chalan, ktorý chce spievať. Za každú cenu. Život však úspech nedáva ľahko, a tak je aj jeho príbeh zaliaty krvou a potom. Ak sa nad tým zamyslíme, cestu si skúšajú zvesti, fámy a realita. Zaujímalo by ma, ako hovoril v bežnom živote, aký má hlas, keď sa s nami rozpráva? Ako viedla cesta z mestečka do Los Angeles do bludiska mafiánov, prezidentov, priateľov a nepriateľov, lások a manželiek? – možno si prečítať v popise filmu.

Hlasom Gábora Bakosa-Kiss Sinatru predkladá príbehy vzostupu, pádu, nihilizmu a boja lásky. Na motívy života Franka Sinatru chce prostredníctvom mozaiky piesní a príbehov zosobniť legendárneho umelca za hlasom.

Na rozdiel od výstavby po tradičnej životnej ceste môžeme byť v tento nezávislý večer súčasťou príbehu, ktorý naznačuje osobnú blízkosť, kde sa mihne minulosť, o ktorej vieme všetko a zároveň nič. Tentoraz sú známe piesne po celom svete reinterpretované a približujú slobodne a bez predsudkov do hmatateľnej blízkosti samotného Franka Sinatru ako človeka.

Frank Sinatra, rodným menom Francis Albert Sinatra (Hoboken, 12. december 1915 – Los Angeles, 14. máj 1998), niekoľkonásobný držiteľ Grammy a Oscara, americký pop-jazzový spevák a herec talianskeho pôvodu, ktorý je jedným z najpopulárnejších a najuznávanejších najvplyvnejších hudobných umelcov 20. storočia