Šport 2013. 06. 19.

František Rón ostáva v Komárne!

Trénerom Komárna naďalej F. Rón. FOTO: Tomáš Kottra
Trénerom Komárna naďalej F. Rón. FOTO: basket.sk, Tomáš Kottra

Po dvoch úspešných sezónach basketbalistov z Komárna sa otvorilo obdobie skladania kádrov. Manažment tímu MBK Rieker Komárno stavil na kontinuitu a pre ďalšiu sezónu sa dohodol na spolupráci s Františkom Rónom. Spoluprácu s českým trénerom, ktorý z pôsobenia v Komárne nosí na krku dve strieborné medaily, potvrdil manažér klubu Jozef Paulík.

Vedenie tímu má v hladáčiku asi 15 – 18 hráčov, ponuky dostali viacerí z minuloročného kádra. „Čo sa hráčov týka, máme predstavu, ale je ešte skoro o tomto hovoriť,“ povedal. Momentálne je najdôležitejšou úlohou skladanie rozpočtu pre nadchádzajúcu sezónu. Plná hala a atraktívne zápasy pritiahli aj nových sponzorov.

Legionári spoza mora sú tradične najsilnejšou časťou tímu. S niektorými boli v tíme spokojní viac, s inými menej a podľa toho predkladal manažment klubu ponuky. Podľa J. Paulíka to však ešte bude dlhý beh, pretože ‚komárňanskí Američania‘ dostávajú dobré ponuky aj zo zahraničia, kde sú dôležitou súčasťou svojich klubov. Potvrdzujú to napríklad Jones, JacksonJohnson a Burrows, ktorí patria k najlepším hráčom vo svojich ligách.