Mesto 2010. 11. 17.

Free Hugs Campaign v Komárne

Do Komárna mieri fenomén, ktorý ovládol svet! Akciu podobnú kampani s názvom Free Hugs Campaign môžete stretnúť už túto nedeľu na Klapkovom námestí.

Pozývame preto každého, kto sa cíti osamelý, či na dne a chce sa nezištne podeliť o svoje objatie, aby prišiel v nedeľu 21.11.2010 na Námestie generála Klapku, kde sa od 9:00 do 12:00 budú pohybovať dobrovoľníci s ochotou objať každého bez ohľadu na národnosť,  náboženstvo, či jazyk.

Ako to začalo? Istý Austrálčan, Juan Mann sa musel vrátiť z Londýna do svojho rodného Sydney, kde ho však už nik nečakal. Po vystúpení z lietadla mal len vak plný šiat a bol vlastne iba turistom vo svojom rodnom meste. “Sledoval som ostatných cestujúcich, ako sa stretávajú so svojou rodinou a priateľmi, bežia k sebe s otvorenými náručiami, objímajú sa a smejú sa spolu. Vtedy ma premohol pocit, že aj mňa by niekto mohol čakať, usmiať sa na mňa, objať ma.”

A tak sa rozhodol na kus kartónu napísať “Free Hugs” (Objatia zdarma) a postavil sa doprostred najfrekventovanejšej pešej zóny v Sydney. Prvých 15 minút ľudia len nevšímavo chodili okolo, alebo nechápavo krútili hlavami. “Potom ku mne prišla jedna pani. Plakala, vraj jej pes v ten deň ráno umrel, ako je to presne rok, čo pri nehode umrela jej dcéra a to, čo najviac teraz potrebuje je objatie. Tak som ju objal a ona mňa.”

Nápad sa zapáčil kapele Sick Puppies a v spojení s ich pesničkou videlo na Youtube video s objatiami už viac ako 60 000 000 fanúšikov.

A tak sa zrodil nápad, ktorý obletel celý svet.

Tomáš Kottra

Vyjadrite svoj názor