Šport 2016. 07. 14.

Futbal-EL: Priskin verí, že Slovan sa proti Jelgave presadí kombinačnou hrou

Futbalisti Slovana Bratislava odohrajú vo štvrtok prvý domáci duel v Európskej lige UEFA 2016/2017. Stane sa tak v 2. predkole proti lotyšskému tímu FK Jelgava. “Belasí” mali hrať v EL prvý súboj na “domácej” pôde pred týždňom v Senici proti albánskemu Partizani Tirana. Ten sa ale po verdikte UEFA o presunutí albánskeho vicemajstra do Ligy majstrov nekonal.

Zverenci cyperského trénera Nikodimosa Papavasilioua na pôde Partizani remizovali 0:0. Do poslednej chvíle sa pripravovali aj na odvetu, z ktorej napokon bolo len prípravné stretnutie bez “európskeho náboja”, ktoré Slovan vyhral 3:1. Víťaz Lotyšského pohára v 1. predkole vyradil islandský Breidablik. Jelgava na pôde UBK vyhrala 3:2, doma potom remizovala 2:2.

Útočník rekordného slovenského majstra a maďarský reprezentant Tamás Priskin očakáva ťažký zápas. “Na tréningoch sa pripravujeme na to, s čím by mohol súper vyrukovať. Pred zápasom budeme mať ešte tímové stretnutie, kde si ich podrobne rozoberieme. Bude to dôležitý a určite aj náročný zápas, ale jednoznačne očakávam naše víťazstvo. Musíme potvrdiť úlohu favorita, vyhrať a v konečnom účtovaní postúpiť do ďalšieho predkola,” citoval účastníka nedávneho EURO 2016 klubový web Slovana. Očakáva sa, že domáci v prvom súboji budú útočiť do organizovane defenzívy Lotyšov. “Vpredu sa chceme presadiť hlavne kombinačným futbalom. Popritom samozrejme musíme byť dobre organizovaní vzadu, aby sme udržali čisté konto. Verím, že strelíme zopár gólov a neinkasujeme,” dodal Priskin, ktorý má s futbalom z tejto pobaltskej krajiny dobrú skúsenosť. Maďari vo februári 2007 na Cypre porazili v medzištátnom stretnutí Lotyšov 2:0 a oba góly strelil práve Tamás Priskin. “Tak to už bolo poriadne dávno. Ale nezabudol som, pamätám si na ten zápas. Bol by som len rád, keby som aj teraz dvakrát skóroval a vyhrali by sme 2:0 či viac,” pousmial sa 29-ročný rodák z Komárna.

Slovanisti sa prvý raz v novej sezóne predstavia v Bratislave na Pasienkoch, kde prebehla výmena trávnika. Hráči pozývajú na zápas fanúšikov, ktorí uvidia Slovan po dvojmesačnej prestávke. “Skutočnosť, že hráme v domácom prostredí, je pre nás pozitívnym impulzom. Tešíme sa na nový trávnik, určite bude dobrý pre kombinačný futbal, ktorým sa chceme prezentovať. Verím, že prídu aj naši fanúšikovia, ich podpora bude pre nás veľmi dôležitá. Chceme sa im odvďačiť pekným futbalom a víťazstvom,” uzavrel Tamás Priskin.

Klubové vedenie stanovilo ceny vstupeniek v prístupnej hladine 4, 6, 10, resp. 35 (Business kategória) eur. Pokladnice na Pasienkoch budú otvorené v deň zápasu od 18.30. Majitelia permanentiek majú vstup na 2. predkolo v cene permanentky a pri vstupe na štadión sa preukážu svojou platnou permanentkou v pokladnici č. 1 (od OC Polus).

UEFA zápas zverila do rúk rozhodcom z Grécka. Ako hlavný ho povedie Alexandros Aretopoulos, na čiarach mu budú pomáhať krajania Lazaros Dimitriadis a Kyriakos Merkenidis.

1. zápas 2. predkola EL 2016/2017, štvrtok 14. júla, 20.15 SELČ:
Slovan Bratislava – FK Jelgava
/rozhoduje: Alexandros Aretopoulos (Gr.)/

-TASR-

Foto: ilustračné foto

Vyjadrite svoj názor