Šport 2015. 02. 22.

FUTSAL: Oxygén majstrom Komárna!

Komárno spoznalo svojho futsalového majstra. Stal sa ním tím Oxygén, v celej sezóne neprehral jediný zápas!

Primátor mesta Komárno László Stubendek odovzdal v nedeľu večer pohár šampiónovi mestskej futsalovej ligy. Víťaz základnej časti Oxygén potvrdil úlohu mierneho favorita a vo finále vyhral najtesnejším rozdielom 5:4 nad tímom Bauring FC, ktorý bol po základnej časti druhý. Minuloročný majster tak svoj úspech neobhájil. Broznové medaile si vybojovali hráči FC Doki, ktorí do play-off postupovali zo štvrtého miesta, štvrtý skončil tím Barracuda.

Pred asi 400 divákmi predviedli oba tímy spočiatku opatrnú hru, v prvom polčase padli iba dva góly. Skóre otvorili hráči Bauringu, no súper veľmi rýchlo odpovedal. V druhom polčase sa potom rozsypalo vrece s presnými zásahmi. Oxygén viedol po chvíľke hry už 3:1, Bauring potom zvýšil obrátky. V ďalšom priebehu síce jeden gól dostal, no ďalšie tri dal a zápas tak poriadne zdramatizoval. Oxygénu sa ale podarilo dostať do vedenia 5:4. Ani odvolanie brankára potom nepomohlo minuloročnému majstrovi, aby v závere vyrovnal. Komárno tak má po dlhých rokoch nového šampióna!