Kultúra 2024. 04. 30.

GALÉRIA: Éva Bandor získala najnovšiu hviezdu na chodníku slávy pred Kinom Tatra

V pondelok 29. apríla odhalili ďalšiu hviezdu na chodníku pred Kinom Tatra v Komárne. Venovaná je herečke Éve Bándor, ktorej meno sa spája nie len s Jókaiho divadlom v Komárne, ale aj s filmami Moc, Out, Učiteľka a Deti, ktoré na festivale v Pekingu 2015 získali 3 ocenenia – herečka sa tak mohla vrátiť domov s cenou pre najlepšiu herečku vo vedľajšej úlohe.

Slávnostného odovzdania hviezdy sa zúčastnila aj samotná herečka, nechýbal ani primátor mesta Béla Keszegh: „Tu na chodníku slávy budeme mať ďalšiu hviezdu, s ktorou zároveň ukážeme, koľko toho aj vo filmovom svete robia ženy. Hoci je verejný život poriadne „chlapský“, môžeme sa pýšiť aj nespočetným množstvom dám, ktoré svoj talent prejavujú v rôznych oblastiach. Hoci inaugurujeme už štvrtú filmovú hviezdu, bolo to len prvýkrát, čo nomináciu neprijal úzky kruh, ale magistrát. Éve týmto blahoželáme a chceme, aby rad našich filmových hviezd v Komárne bol dlhý, keďže sme presvedčení, že Komárno má byť aj v tejto oblasti na čo a na koho hrdý. Aj týmto sa snažíme mladším naznačiť, že toto miesto je výnimočné, jedno z najlepších miest na svete…

Primátor okrem iného aj poďakoval za iniciovanie vzniku chodníka slávy prevádzkovateľovi kina Baltazárovi Ryšavému. Ten tiež dbá aj na to, aby každá z hviezd bola jedinečná. Hviezda Évy Bandor je inšpirovaná jej milovaným Talianskom. Slávnostný príhovor na počesť Évy Bandor predniesol spisovateľ a novinár Szabó G. László.

Od 17:30 prebiehalo premietanie filmu Deti, za ktorý Éva Bandor získala aj cenu za najlepší ženský herecký výkon vo vedľajšej úlohe na Medzinárodnom filmovom festivale v Pekingu. Meno herečky Éva Bandor tak pribudlo k ďalším hviezdam na chodníku slávy pred Kinom Tatra v Komárne ako napríklad Ivan Reitman, Attila Kaszás a Attila Mokos.

Najnovšie získala Bandor ocenenie aj za najlepší herecký výkon vo vedľajšej úlohe za postavu matky vo filme Moc na slávnostnom odovzdávaní cien Slnko v sieti zo dňa 26. apríla.