Región Dél-komárom 2022. 12. 05.

Gergely Rákász odohrá v Komárome vianočný koncert

Organista Gergely Rákász odohrá 8. decembra od 18:00 v reformovanom kostole adventný koncert s názvom Vianočné meditácie.

Na sociálnej sieti umelca o svojom koncerte v Komárome hovorí toto:

„Počas obmedzení Covidu sa toho veľa dokončilo, pretože umelec myslí na svoje publikum, aj keď sedí sám v skúšobni.

Dokončil som dva nové disky, 3. epizódu série Lords of the Organ s majstrovskými dielami, ako je prvá časť Beethovenovej 5. symfónie alebo Šostakovičov 2. valčík a na želanie publika aj Organová meditácia. Výberom z ich programu je koncert Vianočné meditácie.

Pripravujem intímny, príjemný, meditatívny koncert, ktorý sa snaží byť svetlom sviečok v tomto hlučnom a depresívnom svete smerujúcom k sviatkom“

Gergely Rákász prvýkrát koncertoval vo veku 15 rokov ako najmladší koncertný organista v krajine. Do roku 2005 študoval a vystupoval v Spojených štátoch. Do roku 2015 mal viac ako 1000 vystúpení vo veľkých mestách v Európe a Amerike. Jeho jedinečná vízia robí klasickú hudbu mladistvou. Svojimi veľkolepými koncertmi vytvoril nový žáner, v ktorom pomocou výtvarného umenia, tanca a herectva priblížil žáner a nástroj desaťtisícom. Koncert v modrom sledovalo takmer 30 000 ľudí v celej Európe. Bachalleyho projekt po prvý raz na svete prepojil azda dva najvzdialenejšie konce umeleckej palety, Bachove fúgy a Street Dance. Jeho inscenácia s názvom VíziZene je každoročne cieľom kultúrychtivých cestovateľov po riekach Dunaj, Rýn a Seina. Hral pre korunnú princeznú Dánska, premiéra Maďarska a WHO.

Zdroj: komarom.hu