Región Dél-komárom 2021. 09. 23.

Gréckeho Sparthatlonu sa zúčastní aj bežec z maďarského Komáromu

Tradičná bežecká súťaž, ktorá sa koná v Grécku, je pomenovaná podľa legendy. Tá hovorí o udalosti, ktorá sa mala stať v roku 490. V tom čase Peržania napadli Atény a kráľ Leonidas prikázal svojmu bežcovi, aby zabehol do Sparty, aby požiadal o pomoc. Podľa zdrojov zabehol bežec túto vzdialenosť za 36 hodín. O jedinečný počin sa bude snažiť maďarský bežec Gábor Dombay.

„Sparthatlon sa považuje za jednu z najťažších bežeckých súťaží na svete, keďže ide nie len o 246km dlhú vzdialenosť ale trasa je zároveň ak náročná terénom a stúpaniami. Bežec sa musí prispôsobiť aj vysokej teplote, ktorá dosahuje aj 36°C a tiež vysokú vlhkosť. Bežci štartujú v piatok o siedmej hodine miestneho času,“ približuje bežec.

Gábor Dombay prezradil aj to, že v rámci prípravy na náročnú trasu trénoval v oblasti Gerecse, vybehol po schodoch k soche Turul a absolvoval aj beh okolo jazera Balaton.

György Horváth, člen bežeckého klubu Komárom-Európa prezradil, že na počesť gréckej súťaže sa v nedeľu 26. septembra bude konať beh okolo jazera Rüdiger. Beh bude prebiehať dovtedy, kým do cieľa nedobehne prvý maďarský bežec v gréckej súťaži. Udalosť je dostupná pre všetkých, každý môže zabehnúť ľubovoľnú diaľku.

(komarom.hu)