Šport 2011. 11. 25.

Handlová trápila Komárno aj bez Anthonyho Jonesa

Na predzápasovú otázku sme napokon odpoveď nedostali, ‚Handlovčan‘ Jones iba sedel na lavičke.

Hostia z Handlovej nastúpili do stredajšieho zápasu bez najlepšieho hráča uplynulého týždňa, no napriek tomu boli vo vedení po značnú časť zápasu, našťastie však šlo najmä o prvú polovicu. Po úvodných troch minútach šiel z ihriska so stratou J.C. Mathis, cez ktorého hosťujúci Golian strelil dve trojky. Zaspatý úvod a náskok 3:10 však zmazávali domáci len veľmi pomaly. V desiatej minúte to bolo už len o bodík, no na body chudobnú štvrtinu uzavreli Handlovčania dvoma trojkami, čím zvýšili svoje vedenie na 12:19.

Druhá štvrtina bola v podaní oboch mužstiev ako na hojdačke. Najprv Komárno znížilo znovu na bod, no hosťom sa podarilo opäť mierne odskočiť. Potom však nazbierali niekoľko strát a Obuvníkom sa podarilo dokonca dostať do jednobodového vedenia. Nič viac z toho ale nebolo. Domáci sa presadzovali len veľmi ťažko, točili loptu po oblúku a báli sa ísť s ňou pod kôš, ich hra bola statická a bez nápadu. Ani Handlová ale neukazovala hru hodnú najvyššej súťaže. Ku konečnému dojmu nepridali ani diváci a nezáživný prvý polčas tak skončil ničnehovoriacou remízou 34:34.

Do druhej polovice nastúpili trochu lepšie domáci, no nešlo o žiadny zázrak. Zo 42:38 ale dvoma trojkami za 30 sekúnd otočil ex-Komárňan Madaj na 42:44. Na chvíľu potom zažiaril Lukáš Dubovský, ktorý konečne zavelil svojimi piatimi bodmi k obratu, ktorý síce ťažko, no do konca štvrtiny prišiel – vyhrávali sme po nej 56:53.

Poslednú časť hry si Komárňania už postrážili i keď s problémami. Skóre najprv narastalo len veľmi pomaly, no potom dostal Golian piatu osobnú chybu, navyše aj technickú za odvrávanie rozhodcom, vďaka čomu domáci Komárňania zvýšili z 63:55 na 67:55. Záver zápasu už ‚dokočírovali‘ a napokon utrápene vyhrali 84:73.

MBK Rieker Komárno – MBK Handlová 84:73 (12:19, 22:15, 22:19, 28:20)
Body: L. Johnson a Bilič po 15, Szabo 12

Hostia bez opôr Jonesa, Barišiča a už bývalého hráča Petra Terlandu robili Komárnu problémy po celý zápas a hoci sme sa o konečný výsledok nemali poriadne kedy báť, zo zápasu boleli oči. Diváci len nechápavo pozerali na palubovku, kde si hráči v bielom podávali loptu akoby bez konceptu. Zrýchlenie hry neprichádzalo, do protiútokov sa dostávali len zriedka. Absentovala tiež ofenzívna hra pod košom a hráč, ktorý by svojim výkonom nakopol ostatných. Z protagonistov je ťažko chváliť jednotlivcov, pretože nikto nevynikol v pozitívnom zmysle.

Za hostí zahral veľmi dobre Američan Sean Hampton, ktorý dosiahol 31 bodov a 7 doskokov, čím si vypýtal pozvánku do rebríčka hráčom týždňa .