Ľudia 2023. 03. 17.

Herec Mátyás Dráfi získal prestížnu cenu Kossutha

Rodák z Galanty, bývalý riaditeľ Jókaiho divadla v Komárne a známy herec v maďarských i slovenských divadelných hrách a filmoch bol v utorok 14. marca ocenený jedným z najvýznamnejších ocenení udeľovaných maďarskou republikou – cenou Kossutha.

Cena mu bola udelená v maďarskom parlamente na počesť jeho dlhoročnej úspešnej hereckej kariéry. Gratulácie sa ujal aj primátor Béla Keszegh spolu s riaditeľom Mestského kultúrneho strediska Béni Egressy v Komárne – Róbertom Lakatosom a predsedníčkou komisie školstva a kultúry Tímeou Szénássy.

„Mnohí z nás boli presvedčení, že Mátyás Dráfi by si toto ocenenie zaslúžil, o to s väčšou radosťou sme prijali správu o jej pridelení a uznaní jeho celoživotnej hereckej kariéry,“ povedal primátor mesta Béla Keszegh.

Mátyás Dráfi ukázal svoj herecký talent a nezabudnuteľné herecké výkony na mnohých divadelných javiskách a filmoch, viackrát ho volali do umeleckých súborov z iných miest, avšak on zostal verný Komárnu. V novembri 2022 oslávil svoje 80-te narodeniny.

Zdroj: Mesto Komárno