Mesto 2012. 08. 21.

História Komárna je zachytená v kalendári na rok 2013

Rok 2013 je síce ešte v nedohľadne a naše končiny sa topia v letných horúčavách, no už istú dobu je v ponuke zaujímavý historický nástenný kalendár s fotografiami dávneho Komárna. 

Vôbec pritom nejde o ojedinelý projekt, keďže spoločnosť Cranium Print ponúka podobné projekty v dlhšiu dobu aj z Dunajskej Stredy, Štúrova, Svodína, či Nových Zámkov. A práve úspech v Zámkoch dodal odvahu, aby podobný kalendár ponúkli aj Komárňanom.

Historický kalendár na rok 2013 je v ponuke v slovenčine i maďarčine a ohlasy sú výhradne pozitívne. Cena oboch jazykových mutácií je 6,80€ za kus, formát je A3. Objednať si môžu tak jednotlivci, ako aj firmy, ktoré by si pri objednávke nad 30 kusov mohli dať na kalendár vytlačiť aj firemné logo.

Všetko sa to uskutočnilo pod drobnohľadom pána Zoltána Melečkyho, ktorý spravuje facebookovskú stránku Komárňanský Fotoalbum. Ten sa teší nemalej popularite, čoho dôkazom je takmer 5 000 facebookových priateľov a neustále pribúdajúce galérie a fotografie od profesionálnych fotografov, ale aj amatérov.

Fotografie do kalendára sa podľa Melečkyho nevyberali ľahko. “Snažili sme sa tam dať aj niekoľko fotografií z druhej strany Dunaja. Samozrejme, Komárno má veľmi bohatú históriu a priveľa pamätihodností, takže sa tam všetko nevošlo.” Použité fotografie šli zo zbierky Komárňanského fotoalbumu.

Dopyt po kalendároch zatiaľ nie je veľký, takže sú dostupné iba prostredníctvom internetového obchodu. “Priebežne sa robí dotlač. Možno sa budú predávať kalendáre aj v kníhkupectvách, až príde kalendárová sezóna… Uvidíme,” uzavrel Melečky.

Ukážky kalendára nájdete TU!

Objednať si kalendáre môžete TU!, alebo cez profil Komárňanského Fotoalbumu, kde odpadá platenie poštovného, keďže si kalendár môžete vyzdvihnúť osobne. 

Vyjadrite svoj názor