Región 2022. 01. 20.

Hladný zlodej ukradol v Chotíne mrazené mäso a kačku z chlieva

Obyvatelia Chotína mali od polovice decembra 2021 dočinenie s nevítaným návštevníkom. Polícia v Komárne objasnila v prvej polovici januára 2022 až sedem prípadov porušovania domovej slobody v spomínanej obci.

Prvý prípad sa stal ešte v novembri minulého roku. Neznámy páchateľ preliezol oplotenie rodinného domu, cez dvor prešiel k neuzamknutej komore a odcudzil z nej 2 páry klobás.

„19.12.2021 sme zaznamenali v tejto obci druhý prípad porušovania domovej slobody. Neznámy páchateľ vošiel cez neuzamknutú bránu na dvor rodinného domu, kde len neoprávnene zotrval,“ opisuje polícia na svojej Facebookovej stránke kuriózny prípad. Ďalej v príspevku uvádzajú, že dva dni pred Vianocami rovnaký páchateľ vnikol na pozemok rodinného domu tak, že preliezol plot a z chlieva ukradol kačicu.

„27.12.2021 nám bol oznámený štvrtý prípad porušovania domovej slobody. Podozrivý neoprávnene vošiel cez neuzamknuté dvere do bytového domu a do spoločných pivničných priestorov. Tu našiel v kotolni zväzok kľúčov, ktorými si otvoril pivničnú miestnosť odkiaľ odcudzil z mrazničky 8 kg bravčového mäsa.

V novom roku sa dotyčný rozhodol vyčíňať aj naďalej. 11. januára zavítal na pozemok jedného domu, kde sa mu nepodarilo dostať ani do domu, ani do garáže a neskôr sa presunul na dvor iného domu, kde z neuzamknutého auta a peňaženky v ňom odcudzil 40€.

Komárňanskí kriminalisti zadržali podozrivého 49-ročného muža z Veľkého Harčáša, ktorý bol následne obvinený z prečinov porušovania domovej slobody.

Zdroj: Polícia SR – Nitriansky kraj