Kultúra 2017. 06. 21.

Hýb sa Komenského!

Ani horúce slnečné dni NÁS, žiakov 1. stupňa ZŠ J. A. Komenského neodradili, aby sme sa pridali k výzve Hýb sa Slovensko. Tak sme sa zapojili do aktivít, ktoré pripravili naše pani učiteľky pod názvom Hýb sa Komenského.

V jedno slnečné ráno sme sa zišli na školskom dvore a začali sme náš veľký športový deň aerobikovou rozcvičkou s tetou Silviou. V rytme hudby sa hýbalo príjemne a už hneď na začiatku bolo veselo.

Spolu s nami prvákmi, druhákmi, tretiakmi a štvrtákmi sa k plneniu úloh dali aj Včielky, Mravčekovia a Kuriatka zo škôlky na Lodnej ulici.

Na každé pohybuchtivé dieťa čakali športové a zábavné úlohy na osemnástich stanovištiach. Každá trieda si zmerala svoje sily a schopnosti v rôznych atletických disciplínach, v prekonávaní prekážkových dráh, v preskakovaní „potoka“, v slalomovej dráhe na kolobežke, v skákaní vo vreci, vyskúšali si „pevnú mušku vodnou pištoľou“, ale aj v zábavných aktivitách – ako sa čo najrýchlejšie pobaliť a odísť na dovolenku. Celým dvorom sa niesla skvelá hudba, o ktorú sa postaral náš „ujo Igor“. Počas celého dňa vládla priateľská atmosféra a výborná nálada, ktorú zabezpečovali aj naši starší spolužiaci, ktorí na stanovištiach pomáhali a povzbudzovali svojich mladších spolužiakov. Keďže aj slniečko sa na nás veselo usmievalo a hrialo nás svojimi lúčmi, dobre padlo osvieženie v podobe studenej „hroznovky“ a mohlo sa súťažiť ďalej.

Tak ako to už býva – aj dobré musí mať svoj koniec. Po troch hodinách zábavy a úžasných športových výkonoch, prišiel záver a vyhodnotenie.
A viete kto vyhral? Kto bol najlepší? No MY! … veď sme prežili SUPER ÚŽASNÝ DEŇ!

žiaci zo ZŠ J. A. Komenského