Šport 2013. 05. 23.

Inter vyrovnal finálovú sériu doma po predĺžení

Komárno stratilo v Bratislave vedenie vo finálovej sérii. Za stavu 2:2 sa v sobotu bude hrať v Komárne. 

3
FOTO: Tomáš Kottra

Jeden z najdramatickejších zápasov sezóny videli v stredu večer diváci, ktorí merali cestu do bratislavskej HANT arény. Solídne zaplnené Pasienky privítali tímy, ktoré jasne dokazujú, že do finále patria. Asi dve stovky komárňanských fanúšikov však odchádzalo z Bratislavy so zmiešanými pocitmi. Na konci perfektného zápasu totiž viac bodov svietilo na strane Interu Bratislava.

Úvod zápasu vyšiel lepšie Komárňanom, ktorých potiahol Kratochvíl s Thompsonom. Vo vedení ale neostali dlho. Po rýchlej akcií vyrovnával v závere prvej štvrtiny smečom Tucker na 21:21, predtým ešte trojkou zrovnával Rančík. A boli to práve títo dvaja hráči, ktorí v ofenzíve ťahali domáci tým. Rančík sa pritom aj v stredu rozbiehal pomalšie, no v závere prvého polčasu to bol on, kto postavil na nohy domácich priaznivcov. Jeho desiatimi bodmi v priebehu poslednej minúty a štvrť si Bratislavčania vzali do rúk vedenie. Z 38:41 otáčali na 48:43.

Stav sa v druhej polovici rýchlo menil, každú chvíľu bol vo vedení niekto iný. Inter vo štvrtom zápase už nedisponoval tak tvrdou obranou, ako v predchádzajúcich dvoch stretnutiach. Pod košom aj na perimetri dýchali hráči Komárna trochu voľnejšie, čo využíval Stevens a hlavne Simpson. Druhý menovaný dal štyri trojky. Tou poslednou vyrovnával dve sekundy pred koncom zápasu na 83:83 a poslal nás do predĺženia.

Nezabudnite. Dnes od 17:00 do 18:00 predpredaj vstupeniek na piaty finálový zápas! Pokladňa ŠH.

Na zázračnú trojku síce Stevens nadviazal dvoma bodmi, no Inter zrýchlil ofenzívu a zasypal Komárňanov piatimi trojkami, z ktorých sa tri ujali. Minútu pred koncom predĺženia viedol Inter 94:86, no Komárňania sa ešte bodmi Bílika, Simpsona a Lowa dostali späť do zápasu. V závere mali po defenzívnom doskoku dokonca 6 sekúnd na útok, no značne vyčerpaný Lowe sa už nedokázal presadiť cez dvoch brániacich Interistov. Martin Rančík sa už len víťazoslávne s loptou v ruke došmýkal pod vlastný kôš.

Komárno mohli v závere zápasu mrzieť nielen opäť slabé šestky (10/19), ale aj niektoré herné situácie, kedy nepremieňali čisté šance, alebo sa dopúšťali zbrklých riešení. Bolo ich určite menej ako v druhom zápase, kedy to „obuvníkom“ nechcelo padať vôbec.

Podstatne lepšia bola súhra medzi hráčmi Komárna. To, čo Bratislavčania ukázali individuálne, spoľahlivo uhrali hráči MBK Rieker Komárno tímovou hrou. Napokon však individuality slávili úspech, keď sa dokázali v predĺžení postarať o tri trojbodové zásahy, ktoré boli rozhodujúce.

Ku skvelému zápasu prispeli tak diváci, ako aj arbitri, ktorým ani po strede nie je čo vyčítať.

Ruky sa opäť nepodávali, séria sa sťahuje v sobotu do Komárna, kde sa jeden z ašpirantov na titul dostane do vedenia 3:2 na zápasy. Ani tento matchball však nemusí byť pre takto vyrovnanú sériu rozhodujúci.

 

 

Ohlasy trénerov

František Rón, tréner Komárna:
„Samozrejme, sme smutní, že to takto dopadlo. Myslím si, že sme videli jeden z najlepších zápasov. Chýbalo nám však trochu viac šťastia. Inter vždy našiel dosť energie, aby nám odskočil a v závere to uhral vďaka trestným hodom. Teraz nás čaká zápas doma a musíme sa naň sústrediť. Nemyslím si však, že máme dôvod cítiť sa pod tlakom.“

Aramis Naglič, tréner Interu:
„Pre mňa možno najlepší zápas v sérii. Víťazstvo sa rodilo naozaj ťažko. Keďže sme hrali na domácej palubovke, cítili sme tlak. Pred nasledujúcim zápasom si rozanalyzujeme dnešok, no v Komárne musíme hrať lepšie ako dnes. Máme rezervy v obrane aj v útoku. V sobotu budeme mať menšiu výhodu, pretože tlak bude na domácich. Verím však, že môžeme uhrať pozitívny výsledok.“