Šport Dél-komárom 2024. 05. 30.

Iron Man z maďarského Komáromu tentokrát absolvuje súťaž po USA!

Už po tretíkrát sa Ferenc Szőnyi zúčastňuje cyklistickej súťaže Race Across America. Extrémneho športovca čaká takmer 5000 km dlhá cesta zo západného pobrežia na východné pobrežie Spojených štátov. Táto cyklo súťaž vyžaduje od účastníkov veľkú výdrž, silu a vytrvalosť.

Ferenc Szőnyi povedal, že v novembri 2022 podstúpil vážnu operáciu, kvôli ktorej bolo otázne, či sa niekedy bude môcť vrátiť k športu. Beh ešte stále nie je taký ako kedysi, no už koncom minulého roka mohol začať s cyklistickým tréningom, a tak sa neustále pripravuje na súťaž.

Pretekár tiež prezradil, že súťaž musí absolvovať za 13 dní a vďaka intenzívnemu tréningu schudol počas doterajšieho prípravného obdobia 12 kilogramov.

Preteky začínajú 11. júna a účastníci musia prísť do cieľa do 23. júna a záverečný ceremoniál sa uskutoční 25. júna.

Ferenc Szőnyi zdôraznil, že bude musieť prekonať veľa ťažkostí, keďže túto súťaž málokedy absolvujú ľudia starší ako 60 rokov a tiež musí dávať veľký pozor na level time a dodržiavať pravidlá súťaže.

Športovec tiež spomenul, že bude fanúšikov Komáromu priebežne informovať na svojej sociálnej sieti, aby mohli denne sledovať jeho aktuálne výsledky.

(Úvodný obrázok: mozgasvilag.hu)