Región 2016. 04. 18.

Jazdecká sezóna začína

Jazdecká sezóna začala aj v Hurbanove 9. apríla slávnostným nástupom a jazdou po prírode Hurbanova. Nasledovala slávnostná vyhodnocovacia schôdza  s výborným a chutným občerstvením a spoločnou zábavou.

Členovia občianskeho združenia Priatelia koní a westernu Hurbanovo – Bohatá pripravili príjemné otvorenie jazdeckej sezóny, kde okrem jazdcov na koni, ich rodinných príslušníkov pozvali aj priateľov koní ako aj sponzorov svojich podujatí. Po jazde po okolitej prírode Hurbanova nasledovalo vyhodnotenie uplynulej a príprava tohtoročnej sezóny.

IMG_2002

Westernový Putovný pohár prejde v roku 2016 niekoľkými zmenami. Prvou veľkou zmenou je zmena názvu. Z Putovného pohára v amatérskom westerne sa tak stane Putovný pohár vo westernovom jazdení.  Predsedom zostáva Attila Fazekaš, podpredsedom Róbert Láng. Pribudli  noví členovia výboru organizátorov: Peter Kotra, Zoltán Lednecký a Ondrej Bobek. Preteky začínajú už onedlho, 1. mája v Iži.  Pretek O bohatskú podkovu v Hurbanove, ktorý vstupuje do svojho dvanásteho ročníka bude, 6. augusta na Mácsik farme. Ukončenie a vyhodnotenie  tohtoročného seriálu pretekov v rámci Putovného pohára vo westernovom jazdení bude 29. októbra na Szekeres ranči v Kolárove. Jednou z ďalších noviniek je aj spoluorganizátorská účasť členov Putovného pohára Majstrovstiev  Slovenska vo westernovom jazdení, ktoré sa budú konať v septembri na Ranči pri striebornom jazere v Galante. Novinkou je aj Šampionát miest, obcí a rančov, v ktorom  súťažia tímy jazdcov reprezentujúci svoje mesto, obec alebo ranč. Na konci sezóny tím s najväčším počtom bodov získava pohár starostu alebo mesta. Svojou účasťou v súťaži jazdci reprezentujú seba a zviditeľňujú  svoje mesto či obec. V tomto roku mesto Hurbanovo v Putovnom pohári, kde sú zastúpení jazdci z celého Slovenska, budú zastupovať Barbi Fazekašová a Tomi Hodosi. Držíme im palce, aby sa im v tejto náročnej celoročnej súťaži darilo čo najlepšie.

IMG_2011

Členovia občianskeho združenia prítomných nadšencov koní a jazdenia informovali aj o pripravovaných podujatiach, ktoré budú organizovať v meste Hurbanovo v tomto roku. Okrem iného to bude v predvečer prvého mája tradičné stavanie Mája, ďalší ročník Lečofestu, plánujú sa aj letné večerné premietania westernoviek, posedenia pri vonkajšej peci, ako aj tradičné adventné večierky pri maxivenci.

IMG_2014

Po oficiálnej časti stretnutia jazdcov a ich nadšencov nasledovala aj zábavná časť spojená so spevom a tancom. Jazdecká sezóna je v Hurbanove otvorená. Všetkým jazdcom prajeme úspešné jazdenie v sedle koňa a nadšencom a priateľom koní veľa krásnych zážitkov.

Text: Mária Hamranová, foto : Vojtech Červenák

IMG_2017 IMG_2038