Šport 2016. 05. 17.

Je dobojované, Komárno skončilo štvrté!

Sezóna 2015/2016 je definitívne za nami a začína tá takzvaná „uhorková“. Samotné účinkovanie Spartak UJS VKP Komárno v extralige mužov sa skončilo už pred dvoma týždňami, ale finále a celkovo tak celý ročník až pred necelým týždňom, keď sa z titulu tešia volejbalisti Nitry. Obzrime sa ešte raz za sezónou, ktorá nám pripravila mnoho skvelých zážitkov…

Čo dodať… Mnoho z nás má z nedávno skončenej extraligovej sezóny zmiešanéí pocity. Ale prečo? Veď sme skončili v najvyššej slovenskej volejbalovbej súťaži na výbornom štvrtom mieste! A treba si uvedomiť, že na pomery, aké v Komárne máme, je to vynikajúce umiestnenie! Iste, mnoho z nás má v pamäti minulosezónne strieborné medaily a taktiež víťazstvo v Slovenskom pohári 2015. Mnoho ľudí a súperov sme vtedy prekvapili. Mali sme osobnosť v mene Andreja Patúca a sezónu sme odohrali takmer bez zranení. Táto sezóna však bola iná. Realizačný tím vedel, že latka je vysoko. I napriek tomu sa však robilo všetko pre to, aby sme sa k pozíciám v ročníku 2014/2015 priblížili čo najviac. Do tímu pribudli nové tváre, ktoré zo začiatku ukazovali svoj potenciál a hneď v úvodnom stretnutí sme porazili neskoršieho finalistu z Prešova 3:1! Sezóna však bola dlhá a aj keď sme sa prakticky bez problémov dostali do prvej päťky po základnej časti, v nadstavbe prišla obrovská kríza.

je to tam

Tá však bola spôsobená najmä zranením nahrávača Tomáša Hollého, ktorého herný výpadok mal za následok nestabilné výkony niektorých jednotlivcov, ktorí sa na jeho hru až príliš spoliehali. „Druhá vlna“ nedokázala dostatočne náš herný prejav na prelome rokov nahradiť a prakticky od januára sme sa herne a výsledkovo trápili. To malo za následok aj vypadnutie zo Slovenského pohára, keď sme doma so Svidníkom museli vyhrať aspoň 3:1, aby sa hral zlatý set. Za stavu 2:1 na sety sa nám to však nepodarilo a Svidník vyrovnal na 2:2, čím predčasne postúpil do Final Four. Pre Komárno to bol zaiste neúspech, veď sme boli obhajcom tejto trofeje… Vráťme sa však k extraligovým zápoleniam. Tošo sa len pomaly dával dohromady a prehrávali sme jeden zápas za druhým. Mali sme však takpovediac našťastie „nahraté“ a aj keď s ťažkosťami, podarilo sa nám vydobyť si štvrté miesto pred vyraďovacími súbojmi. Našim súperom bola Myjava, kolektív bol pripravený už v plnej sile, štvrťfinále tak mohlo začať. Doma sme odohrali dva výborné súboje s priaznivým výsledkom pre nás, aj keď v sérii hranej na tri víťazstvá sme siahali na postup do semifinále už na Myjave, avšak vedenie 2:0 sme nedotiahli do víťazného konca. Doma sme si to však nenechali ujsť a zverenci Daniela Oravca sa tak mohli tešiť z postupu medzi najlepšie štyri celky Slovenska a na súboje proti úradujúcemu majstrovi z Prešova. Síce sme s ním prehrali 0:3 na zápasy, no takmer ani jeden zápas nebol z našej strany odovzdaný. V Prešove bolo v prvom dueli 1:1 a veľa nám nechýbalo, aby sme vyrovnali na 2:2. Doma to bolo ešte výraznejšie. Vyhrávali sme už 2:0 na sety a s odstupom času môžeme povedať, že našou achillovou pätou bolo zvládať závery setov v kľúčových stretnutiach sezóny. V Komárne sme potom prehrali 2:3 a do Prešova sme cestovali len s malou dušičkou. Tretí zápas bol však podobný ako ten prvý na východe, no opäť sme raz nezvládli závery dobre rozohratých setov a napokon sa tak zaslúžene, aj keď nie hladko, tešil z postupu do finále Prešov.

spartak

Spartak UJS VKP Komárno tak v sérii opäť na tri víťazstvá hral o bronz z Košicami. Prvý zápas u súpera bol vyrovnaný a opäť ako vždy – závery setov… A práve tu nám „odišiel“ prvý zápas, hoci sme mali na dosah tajbrejk… V komárňanskom zápase o tretie miesto sme opäť viedli 2:0 a „deja vu“ tu bolo zas! Prehrali sme 2:3 na sety a so sklonenými hlavami sme opúšťali domácu palubovku. V Košiciach opäť ako cez kopirák, no nestačilo to. Záver sme nezvládli a napokon si bronzové medaily vešali na krk košickí volejbalisti.

Tak či onak – aj táto sezóna patrí medzi tie najúspešnejšie v histórii komárňanského volejbalu!

Skončili sme na výbornom štvrtom mieste a ak ste priaznivci tohto športu v našom meste, tak určite uznáte, že to bolo tesné a k medaile nám chýbal skutočne len krôčik. Áno, boli sme svedkami aj sklamaní, ale aj radosti, ktoré nám chalani zo Spartak UJS VKP Komárno v tejto sezóne pripravili. To však všetko k športu patrí. Do hľadiska sa podarilo dostať nových fanúšikov a veríme, že v budúcnosti ich bude ešte viac. Našim verným fanúšikom sa vždy budeme snažiť maximálne vyjsť v ústrety, preto sa už teraz môžu tešiť na ďalšiu sezónu 2016/2017, ktorá je pre fanúšika ešte ďaleko, pre činovníkov v klube už za dverami. Veríme, že najbližšia sezóna bude opäť úspešná a že sa nášmu klubu podarí poskladať vynikajúci kolektív, ktorý bude niesť dobré meno klubu a mesta nielen po celej republike, ale aj za jej hranicami! Zatiaľ ďakujeme všetkým, ktorí sa pričinili o úspešné zakončenie sezóny 2015/2016! Predovšetkým sponzorom, fanúšikom, hráčom, trénerovi a manažmentu klubu. Stačí, ak by jedna z týchto vecí nebola a volejbal by v Komárne nebol taký, aký teraz je. Takže jedno VEĽKÉ ĎAKUJEME všetkým a tešíme sa na ďalšiu sezónu! Komárno, do toho!

congarts-spartak

(zdroj: vkspartak.sk)