Región 2012. 06. 17.

Jeden z postrelených leží v komárňanskej nemocnici v kritickom stave

Prípad včerajšej streľby, kedy hurbanovský mestský policajt zastrelil troch ľudí a dvoch zranil, šokoval Slovensko. Zadržanie strelca však dáva jasnú nádej, že sa prípad vyšetrí a dôvod streľby bude objasnený už v priebehu budúceho týždňa. 

Podľa dostupných informácií odstavil v sobotu strelec Milan J. (51) svoje auto pred pozemkom svojich obetí, vystúpil a začal strieľať z ilegálne držanej krátkej zbrane. Po zastrelení a zranení dohromady piatich členov rodiny, ktorá v dome bývala, vybral sa pred dom starostky, ktorej údajne chcel o svojom čine povedať. Tú však doma nenašiel a tak sedel pred jej domom a hovoril o samovražde.

Kolegovia a policajti z Komárna za pomoci vyjednávača ho po dvoch hodinách vyjednávania presvedčili, aby sa vzdal do rúk polície a neohrozoval svoj život, alebo životy ďalších obyvateľov Hurbanova.

Policajti zadržali strelca, ktorý zastrelil troch ľudí

V Komárňanskej všeobecnej nemocnici ostali ležať dvaja ranení “Pacientka je odvčera v stabilizovanom stave, pacient je naďalej po včerajšom náročnom operačnom zákroku v kritickom stave,” povedala pre televíziu TA3 hovorkyňa nemocnice. Najtarší usmrtený je otec (44), ďalšie obete sú jeho syn a zať, postrelení sú manželia (obaja 26)- muž je druhým synom usmrteného muža.

FOTO: TASR

Vyjadrite svoj názor