Blog 2011. 10. 02.

John Frusciante – obrázky, ktoré bolia

Život vie byť pekné svinstvo, ktoré nám koluje v žilách. John Frusciante, bývalý gitarista skupiny Red Hot Chili Peppers o tom vie svoje. Keď nastúpil na čilipapričkový vlak, neuniesol slávu kapely a fakt, že sa ich piesne hrajú po celom svete.

Neskôr sa ku kapele znovu vrátil a zažil ešte silnejšiu éru s albumami Californication, By The Way a Stadium Arcadium. Počas obdobia, kedy nebol v kapele (1992-1998), sa John dostal na pokraj života a smrti. Závislosť od heroínu a kokaínu mu zničila zdravie a ruky, do ktorých si ‘to’ pichal. Dodnes sa ich snaží skrývať dlhými rukávmi. V tých časoch ho navštívil štáb jednej holandskej vysielacej spoločnosti a spravil tento rozhovor.

John sa počas rozhovorov netajil tým, že droguje, ani tým, že si z hroziacej smrti nič nerobí. Našťastie sa však dožil momentu, kedy prešiel bránami odvykacieho centra a zo silnej závislosti sa akoby zázrakom dostal. Keď ho v centre navštívil Flea, basgitarista RHCP, John prijal ponuku vrátiť sa do kapely, aby rozdával ešte väčšiu radosť z hudby, ako pred tým.

Tak si vezmite príklad – nikdy nedrogujte a choďte si umyť zuby!

Vyjadrite svoj názor