Šport 2021. 01. 04.

Juraj Tarr ukončil svoju profesionálnu kariéru

Svet športu sa v novom roku zobudil so správou z prostredia kajaku. Juraj Tarr ukončil vo veku 41 rokov svoju profesionálnu kariéru kajakára.

Rodák z Komárna má za sebou úspešnú, 20-ročnú kariéru vrcholového športovca, pričom sa mu podarilo získať štyri tituly majstra sveta a dve strieborné olympijské medaily.

Jeho ukončenie kariéry bolo naznačené už v polovici decembra kedy spolu s Linkom opustili Športové centrum polície. „Obaja športovci za toto obdobie svojimi výkonmi i oceneniami z olympijských hier i iných súťaží pozdvihli kvalitu slovenskej rýchlostnej kanoistiky doma i vo svete. Som rád, že aj vďaka Jurajovi a Tiborovi sa o šikovnosti našich športovcov dozvedeli na mnohých miestach vo svete. Veľmi sa teším, že obaja športovci vzorne reprezentovali nielen našu krajinu, ale aj Ministerstvo vnútra SR. A tiež verím, že zostanú veľkým vzorom pre našich mladých začínajúcich športovcov,“ povedal na osobnom stretnutí minister vnútra Mikulec. Pri tejto príležitosti im tiež odovzdal ďakovný list a medailu Ministerstva vnútra SR.

Od roku 2013 pôsobil s Erikom Vlčekom v dvojkajaku (K2) a od roku 2015 spolu s Erikom Vlčekom, Denisom Myšákom a Tiborom Linkom v K4.

Zdroje: Kajak & kanoe klub Komárno, sport.aktuality.sk, sport.sme.sk

Foto: tasr