Šport 2012. 03. 15.

K hladkej výhre Komárna prispela aj nervozita Žilinčanov

Za stavu 1:0, v štvrťfinálovej sérii medzi víťazom základnej časti z Komárna a Žilinou, cestovali Obuvníci k svojmu súperovi, aby zabojovali o druhé víťazstvo.

Zápas začali lepšie hostia z Komárna, snahou pod košmi vynikal najmä Louis Johnson, ktorý si rýchlo pripisoval doskoky, ako aj Bilík s Jonesom. Kvalitou Komárno jasne prevyšovali svojho súpera, ktorý sa strelecky mierne trápil. Od začiatku druhej štvrtiny ale Žilinčania pritvrdili v obrane a Komárňanom nedovoľovali vytvoriť si poriadnu streleckú pozíciu. Dlho to vyzeralo tak, že Žilinčania zdramatizujú zápas, veď sa bodovo dotiahli na 27:29 a mohli vedenie prebrať. K zlepšenému výkonu Žiliny veľkou mierou pomohol aj dlhšiu dobu nehrajúci Šoška. Do konca prvého polčasu však opäť vedenie Komárna narástlo na 33:40.

Na ihrisko sa v druhom polčase vkradla nervozita, ktorú nezvládli najmä hráči Žiliny. Najprv bol odpískaný úmysel komárňanskému rozohrávačovi Szabóovi, aby zakrátko dostal podobný, trochu prísny úmysel hráč súpera. Treba ale povedať, že brániaci hráč šiel do hráča Komárna úplne jasne rukami a zastaviť ho dovoleným spôsobom nebolo jeho zámerom. Tvrdá defenzívna hra Žiliny sa rozhodcom nepáčila. Tí ju často „odmeňovali“ faulami, čo nezvládli tréner Oliver Vidin a rozohrávač Ján Závodný. Za protesty im boli dohromady udelené tri technické chyby, za druhú dostal Závodný automaticky parohy a musel sa z ihriska porúčať.  To už náskok Komárna narastal, až nabral takmer 30 bodovú úroveň. Zakrátko bol za päť faulov vylúčený aj Kosa a o víťazovi nebolo pochýb. V závere zabrali najmä Keller s Kratochvílom, za súpera sa snažil už len Američan Chambers a tak Komárňania napokon vyhrali rozdielom triedy.

Komárno tak porazilo svojho štvrťfinálového súpera až nečakane hladko a sériu môže ukončiť v najkratšom čase. Ako jediný tím môže rozhodnúť už po troch zápasoch – v sobotu 18. marca, pred domácim publikom.

BK Váhostav-SK Žilina – MBK Rieker Komárno 62:87 (15:24, 18:16, 12:25, 17:22)
Body: Keller 16, Jones 16, Kratochvíl 14, Bílik 10, Szabó 10, Dubovský 8, Bilič 6, Johnson 4 (12 doskokov), Jurík 3, Bíňovský 0

Rekapitulácia druhého hracieho dňa play-off

ONYX Levice – BC Prievidza 80:65 (18:15, 21:15, 16:13, 25:22) – stav série: 1:1
Najviac bodov: Grant 18, Sýkora a Bernard po 13, Modrič 8 – Godbold 18, Phillips 11, B. Davis 10
TH: 30/23 – 25/18, fauly: 24 – 28, trojky: 7 – 7, rozhodovali: Gabara, Šarišský a Margala, 1800 divákov

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves – BK Bemaco SPU Nitra 78:67 (16:14, 27:15, 13:16, 22:22)– stav série: 1:1
Najviac bodov: Lošonský 23, Baťka 13, Mayes 10 – Žiak 31, Clemente 10, Nuber 9
TH: 31/20 – 10/8, fauly: 17 – 28, trojky: 6 – 7, rozhodovali: Lukáč, Karniš a Bohucký, 1100 divákov

BK Váhostav-SK Žilina – MBK Rieker Komárno 62:87 (15:24, 18:16, 12:25, 17:22) – stav série: 0:2
Najviac bodov: Chambers 15, Kosa 13, Stojanovič 10 – Keller a J. Jones po 16, Kratochvíl 14
TH: 21/11 – 36/31, fauly: 27 – 19, trojky: 5 – 6, rozhodovali: Pipíška, Szibilla a Turčin, 450 divákov

MBK Handlová – BK Iskra Svit 65:83 (25:23, 9:15, 16:23, 15:22) – stav série: 1:1
Najviac bodov: Hampton 19, A. Jones 17, Green a Madaj po 8 – Henderson 36, Berkis 18, Jefferson 15
TH: 21/9 – 22/16, fauly: 20 – 21, trojky: 8 – 3, rozhodovali: Brziak, Šramko a Doušek, 800 divákov