Šport 2024. 05. 29.

Kajak & kanoe klub v Komárne získa novú telocvičňu v hodnote 1,1 miliónov eur

Kajak & kanoe klub v Komárne (SK) sa obohatí o novú, poschodovú telocvičňu. Dotáciu vo výške 1,1 miliónov eur získa športový klub vďaka výhernému tendru od Fondu na podporu športu. Podmienkou získania dotácie je disponovanie vlastnými prostriedkami vo výške 300 000 eur – túto sumu poskytuje Nitriansky samosprávny kraj. 

Predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík, primátor Komárna Béla Keszegh, zástupca primátora Ondrej Gajdáč a predseda klubu Viktor Demin prezradili detaily na tlačovej konferencii 27. mája.

Na hornom poschodí telocvične s rozlohou viac ako 400 metrov štvorcových bude veslárska miestnosť, ale aj miestnosť špeciálne navrhnutá na tréningy v kajaku a kanoe. Na prízemí bude vybudovaná telocvičňa vybavená štandardným posilňovacím zariadením.

Keďže podmienkou poskytnutia dotácie bola bezbariérovosť a ekologickosť, budova bude kompletne bezbariérová, vrátane toaliet. Čo sa týka ohľaduplnosti k životnému prostrediu, budova bude vykurovaná solárnymi panelmi a vybavená oknami a dverami s mimoriadnou izoláciou. Vďaka týmto energeticky úsporným prvkom bude telocvičňa prakticky fungovať ako pasívny dom, ktorý je navyše pre mesto mimoriadne ekonomický. Podlaha telocvične bude z recyklovaných automobilových pneumatík.

Aktuálne prebieha verejné obstarávanie, s prácami sa môže začať najskôr na jeseň. Odovzdanie novej modernej telocvične sa očakáva v lete 2025.